Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar szórendben tényleg így...

Sajting kérdése:

Magyar szórendben tényleg így van?

Figyelt kérdés

Vannak szavaim: Expasi, Élet, Egér.


Akkor a szórend: Egér,Élet,Expasi ? Komolyan nem kell már figyelembe venni az ékezetes betűket?


2016. okt. 19. 01:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Már?

A szótárakban eddig sem kellett figyelembe venni.

A legrégebbi szótár, amit találtam most itthon, 1990-es kiadású, és abban is így van.

2016. okt. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

Ez nem szórend, hanem betűrend.

A magánhangzó hosszúságát akkor kell figyelembe venni, ha azonos alakú szavak csak a magánhangzó hosszúságában különböznek. Pl. nyál - nyal, fáj - faj, hazám - házam, beles - béles - bélés.

2016. okt. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy Andizsuzsi mondja.

De van itthon egy 1912.-es kiadású szótáram, abban is így van.

2016. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:
53%
Igen, sajnos, "egér, élet, expasi" -- a szoros ábécé szerint - ahogy Andizsuzsi írja - csak az azonos alakú szavaknál számít a magánhangzó hosszúság (mintha ugyanaz lenne a sz*r és a szár :'(
2016. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, és ez csak szerintem nem logikus így ? :D
2016. okt. 20. 00:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Valahol tényleg nem így van.
2016. okt. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!