Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez az angol mondat...

Mit jelent ez az angol mondat pontosan?

Figyelt kérdés

Nyelvtankönyvben találtam, nem teljesen tudom értelmezni a második tagmondatot. Ha valaki szétszedné nekem mondatrészekig akár, nagyon örülnék.


"If women were involved only i domestic affairs, it would mean their leading separate lives from their husbands."


Tehát "Ha a nők csak a háztartással foglalkoznának....


2016. okt. 23. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
akkor az azt jelentene, hogy kulon eletet vezetnek/elnek a ferjuktol.
2016. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A tartalmát én is sejtem, de engem a mondatrészek érdekelnének. Pl. THEIR leading ... a their hogyan/hová/mihez tartozik? Miért their leading?

Nyelvszakos diplomám van, csak másból, nagyon érdekelne hogy áll össze a mondat.

De köszönöm szépen, a tartalom már tökéletesen érthető!

2016. okt. 23. 22:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti a jó, their leading.

Pl.

It means your ignorance of the issue, nothing else.

2016. okt. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 chtt ***** válasza:
100%
a "their" a csajokra vonatkozik, "their leading" az ő (élet)vezetésük -- a 2. tagmondat szó szerint kb. annyit tesz: az a férjüktől való külön élet vezetésüket jelentené -- csak ilyet nem mondunk és nem is túl értelmes vagy magyaros, szóval ahogy az egyes írta nagyon jól: az azt jelentené, hogy külön élnek a férjüktől
2016. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ahh, utolsó kettő, szuperek vagytok, tökéletesen ilyen magyarázatra gondoltam. A példa csodás volt, összeállt az egész! Nagyon köszönöm mindenkinek!
2016. okt. 23. 22:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszer volt már hasonló kérdés, 3-as akkor is ezt a marhaságot írta, hogy nem jó az eredeti.
2016. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Furcsállnám, ha nem lenne jó, pár kiadást már megélt anyag, egyetemi oktatóktól. De lényeg, hogy értem már. Az a fajta nyelvtanuló vagyok, aki legszívesebben morfémákig szedne mindent, az biztos tuti. És sokszor találok ehhez vállalkozó szellemű segítőket itt. :-) Még egyszer köszönöm!
2016. okt. 23. 22:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak egy másik példa:

They made me set up simply by their going there.

2016. okt. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!