Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelvet középhaladó...

Orosz nyelvet középhaladó szinten anyanyelvi vagy magyar tanártól érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 24. 19:19
 1/10 chtt ***** válasza:
100%

középhaladó szinten az anyanyelvit választanám, pláne ha tanár is - mondom ezt orosztanárként és nem orosz tanárként :)

magyar tanárt esetleg akkor érdemes, ha nyelvvizsgázni akarsz, és az anyanyelvi nem ismeri a követelményeket, hogy mire készítsen fel pontosan

2016. okt. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden nyelvet anyanyelvitől érdemes tanulni. A magyar akcentus szörnyű. Egyedül a török, mongol, japán nyelvet merném magyartól tanulni. Orosz nem tartozik a kivétel közé. Anyanyelvit keress vagy kétnyelvűt.
2016. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 chtt ***** válasza:
80%

"A magyar akcentus szörnyű."

Semmivel sem szörnyűbb, mint más idegenajkúaké, sőt... másokat hallgatva a magyarok határozottan a jobbak közül valók. Nagyon sokan beszélik szépen a nyelvet, fénykoromban engem is gyakran orosznak hittek, és roppant mód bírtak csodálkozni, hogy "iz Vengrii" jöttem. :) Régi szép idők! (nosztalgikus sóhaj:) A szókincsem azóta erősen megkopott, de remélem a kiejtésem nem. Nem vitatkozni akarok, hisz én is az anyanyelvit javallom, csak úgy megjegyzem.


"Minden nyelvet anyanyelvitől érdemes tanulni."

Igaz, de akadnak helyzetek, amit csak a magyar gondolkodású magyar tud megmagyarázni dolgokat, mert az anyanyelvi fel sem fogja, mi a gondod... tapasztaltam már néhányszor. Ha végiggondolom, semmivel sem voltak jobbak (sem rosszabbak) az anyanyelvi tanáraim, mint a magyarok. Középhaladó szinten egyébként is rég rossz, ha számít a tanár akcentusa (oké, azért nem árt, ha legalább kicsit az orosz nyelvre emlékeztet az az akcentusa :D).

A tudás a fontos, és ha nyelvet akarsz tanulni, aláírom, klassz, ha anyanyelvi tanárod van (még klasszabb, ha huzamosabban kint élsz az adott nyelvterületen), de ha nyelvvizsgára készülsz, egy tapasztalt, célirányosan felkészítő magyar tanár sokkal hasznosabb lehet, mint egy csodás kiejtéssel beszélő anyanyelvi, akinek gőze sincs, mire van szükséged. A tudás ugyanis kevés, ha nem tudod átadni, vagy nem azt adod át, amit kell. Ha meg megvan végre a papír, az élet úgyis befejezi az oktatásod, pótolja az esetleges hiányokat. :)


Sok beszédnek is egy a vége: én az anyanyelvit választanám, de mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai is.

2016. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk azon is múlik, hogy ki. Egy nagy tudású magyar egyetemi lektort inkább választanék, mint egy anyanyelvű rihegő-röhögőt, aki tegnap esett ki a kazanyi főiskola padjaiból. Úgyis az a lényeg, hogy neked kell tanulnod, a mesterek az ajtót nyitják ki csupán, de belépned neked kell.
2017. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*anyanyelvi (native speaker)
2017. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha van lehetőség, akkor anyanyelvit. Még emlékszem, amikor gimiben a nagyképű angoltanárt oda-vissza szivattam a szlenggel, ritkán használatos szavak használatával, választékos szóhasználattal stb. Elég volt 3-4 mondat, és csak lesett, mint hal a szatyorban :) Nem csináltam volna ezt, ha nem szivózik a többiekkel, és nem próbál úgy feleltetni, hogy előtte nem is említett dolgokat. A lényeg, hogy egy anyanyelvivel sokkal többet érsz, mert aki csak tanulta a nyelvet, az rengeteg dolgot nem tud, amit egy natív alapból lök.
2017. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
JÓ nyelvszakos magyar orosztanártól, aki meg tudja magyarázni a problémáidat. Ha az anyanyelvi orosztanár képzett nyelvtanár, akkor adnék ki rá csak pénzt. Amúgy inkább láttam jó magyar nyelvtanárokat, a külföldi nyelvtanár nem jön ide, csak gyorstalpalós világcsavargók.
2017. okt. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6: Biztos orosztanárból lett átképezve. Én a helyében megkértelek volna, hogy definiáld szépen társaidnak a szavakat (angolul, nyilván).
2017. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3: "Nagyon sokan beszélik szépen a nyelvet."


Itthon biztos nem. Aki meg Oroszországban lakik, még jó, hogy prüntyög valamit.

2017. okt. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem orosztanárból lett átképezve, egy fiatal tanárcsaj volt, aki akkor végzett az egyetemen... én angol anyanyelvű vagyok, nem magyar... mit definiáljak rajta, azokat a szavakat az eletbe nem fogja használni aki csak tanulja a nyelvet, főleg hogy tanárként a tanárnak is gondot okozott
2017. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!