Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eléggé elszörnyedtem, szerinte...

Eléggé elszörnyedtem, szerintetek van rá esély?

Figyelt kérdés
Kitaláltam hogy milyen jó lenne dánul tanulni egy kicsit, biztos olyan könnyű mint a német (kiejtésben) hiszen nincsenek távol egymástól, meg a norvég, és a svéd sem valami nehéz. NA PERSZE, letöltöttem gaál ottó nyelvkönyvét, valami rettenet, rosszabb mint a francia...Van rá esély hogy elsajátítsam a helyes kiejtést? Ha valakinek van tapasztalata, adhatna egy pár tippet, mit lehet kezdeni egy ilyen nyelvel!

2016. okt. 26. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs.
2016. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Oszinten szolva esely nincsen ra, es nem azert mert pesszimista vagyok, hanem mertt feltetelezem hogy elmultal mar 7 eves kb. szoval kozel anyanyelvi kiejtesed mar soha nem lesz.
2016. okt. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem is anyanyelvi szintre, csak úgy megközelítőleg, mert elég bonyolultan hangzik, nem tudom hallgattatok-e már dán beszédet.
2016. okt. 26. 20:30
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
En tanultam:) csak akkor javaslom vele a probalkozast, ha az eleted mulik rajta vagy hatalmas hasznot remelsz belole, vagy el akarsz vegyulni a tosgyokeres danok kozott, mert amugy nagyon haszontalan kis nyelv :D.
2016. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Tanulj inkább hollandul akkor. A holland az angol és a német mixe, a szavak nagyon nagy hányadának a kiejtése megegyezik vagy az egyik vagy a másik nyelvével. Az írásmód alapján erre az életben nem jönnél rá, de ha valaki elkezdi neked felolvasni az össze-vissza írt betűket hamar összeáll.
2016. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!