Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne ezen az oldalon svájci németet tanulni, vagy csak átverés? Van valakinek ezzel tapasztalata?

Figyelt kérdés

[link]


Nagy valószínűséggel később Svájcban fogok dolgozni, pontosabban Bázelben. Németül már elég jól tudok, de a svájci dialektust még nem igazán értem. Ezen az oldalon pedig külön lehet választani, hogy valaki a zürichi, berni, szent-galleni, vagy bázeli németet akarja tanulni.



2016. okt. 29. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz, de mikor kinn voltam, nem sokat értettem a zürichi dialektusból... konkrétan semmit.

De ne félj, mert mindenhol! beszélik a hochdeutschot, én Bernben, Luzernben, Zürichben meg Buchsban is simán elvoltam vele.

Annyi, hogy meg kell kérni az illetőt, hogy közös nyelven beszéljen - hisz a hivatalokban is ezt használják.

A schweizerdeutsch csak a köznyelvben él, megtanulni hallásból meg fogod, de beszélni nehezen, vagy max. azt a részét, ahol élni fogsz.

2016. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hát sajnos nem...az a baj, hogy a svájciak java része nem tud normálisan hochdeustchul, emiatt ég is a fejük rendesen, úgyhogy nem szeretnek megszólalni németül. Ahol dolgozom ott volt néha olyan, hogy elkezdtek svájciul nyünnyögni, mondtam, hogy hát izé, nem lehetne-e esetleg németül, erre mondták, hogy akkor már inkább angolul beszéljünk. Na most ennek én örülök, mert angolul jobban tudok, na de mégis...


Aztán konkrétan olyan svájciak is vannak, akik egy büdös mukkot nem tudnak hochdeutschul, persze főleg a tanulatlanabbak - pl itt van a házmesterünk, egy nagyon kedves öreg bácsi és mindig szeretne velem beszélgetni, nagy kár, hogy egy büdös mukkot nem értek a mondandójából :)

2016. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Switzertösch még nem a megváltás. - Nyomatni kell!
2016. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon alap dolgokat megtanulhatsz innen, de igazan majd ha ott elsz, akkor jossz bele. Nekem is igy volt, bar en elobb tanultam schwiizerdütsch-ül , mint hochdeutschul.

Annak uzenem, aki szerint nem tudnak a svajciak nemetul, h ez a megallapitasod butasag.

2016. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!