Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két hónap alatt mennyire...

Két hónap alatt mennyire tanulhatok meg angolul?

Figyelt kérdés
Januárban szeretnénk a párommal Londonban szerencsét próbálni. Van ismerősünk ott, aki segítene mindenben, de azt mondta, hogy addig minél jobban sikerül megtanulnom a nyelvet, annál jobb munkám lesz. Van egy alap angolom, nem a nulláról indulok, de ezt is kevésnek érzem. Heti kétszer járok angol tanárhoz. Mit tehetnék még pluszban, mi az ami segíthet abban, hogy a lehető legtöbbet tudjam kihozni ebből a két hónapból?
2016. okt. 30. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Jelenleg dolgozol? Ha nem, akkor napi 5 órát tanulj angolul. A heti 2 óra tanár nagyon kevés. Aztán ami fontos, hogy a tanárral nehogy nyelvtanozz! Beszélgessetek angolul, az sokkal többet segít. Én jelenleg Nottinghamben élek, 3 évet laktam Londonban. Nyelvtanból annyit jegyezz meg, hogy a múlt idõnél -ed véget kal az ige, meg ezen kivul egy pár ige amit nézegess, hogy hozzászokj, jövõ idöt meg ügy képzünk, hogy az ige elé odarakjuk, hogy will. Ezen kivul a mindennapi szokincset, kifejezéseket tanuld. A szavakat fontosság szerint tanuld, ne kategóriák szerint.

Nagyon sok emberrel találkoztam, dolgoztam, volt a beosztottam aki magyar volt és mind ugyan azt a hibát követik el. Egyik ismerõsöm nyelvvizsgával, a létezõ összes múltidõ ismeretével jött ki. Aztán jelentkezett munkákra és egy takarítót keresõ nõ felhívta. 3 perc telefonos "beszélgetés" után mondta h nem alkalmaz olyanokat akik nem beszélik alapszinten a nyelvet és lerakta.

Nézd a filmeket angol nyelven, YouTube-on tengeteg brit fiatal csatornáját megtalálod nézd ezeket.

2016. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ. Igen, részidőben dolgozom, de próbálok a lehető legtöbbet foglalkozni a tanulással. A tanárral nyelvtanozunk már egy hónapja, azzal nincs gond, de a beszéd nehezen megy, épp, ahogy írtad. Már nekem is eszembe jutott, hogy szólok neki, hogy változtassunk ezen.
2016. okt. 30. 10:42
 3/5 chtt ***** válasza:
100%

Szia, a nyelvtan szép meg jó dolog lehet, ha nyelvvizsgázni akarsz, de Londonba készülsz, és a nyelvet szeretnéd tudni, akkor az #1-nek igaza vagyon, azzal együtt, hogy személy szerint szemét húzásnak tartom a telefonos beszélgetés alapján való ítéletet. Ha nem telefonos munkára keresték, akkor illet volna személyesen is elbeszélgetni... persze, ha be akarták hívni az ismerőst, és még annyit sem értett meg, az egészen más tészta...

Magamból indulok ki, még magyarul is lefagyok, ha megszólal a telefon, idegen nyelven ez hatványozódik, ettől még egész tűrhetően beszélek magyarul és angolul is (eddig legalábbis nem adtak el egyszer sem... persze lehet, hogy csak simán nem kellettem :DD); de azt sem felejtem el soha, amikor először felszálltam a távolsági buszra, és ott töprengtem, hogy mi a fenyőnek tanultam hosszú évekig angolul, ha még a kötőszavakat sem tudom kivenni abból, amit a sofőr mond. Jó néhány megállóhelybe került, mire a fülem ráállt a kiejtésre, ami azt jelenti, hogy mondjuk az első megállóhely után megbuktam volna, ha ez nyelvvizsga, de az ötödik után már nem, de ez az én olvasatomban nem azt jelenti, hogy nem tudok angolul, hiába tudom az igeidőket, vagy hiába van papírom...

Bocs a szómenésért, csak olyan furcsának tartom, hogy szegény mezei "itthon tanulta a nyelvet" meg "nyelvvizsgája van" emberkéket automatikusan besorolják a nyelvet nem tudók közé. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki már tíz éve kint élt Angliában, mégsem bírta megtanulni a nyelvet még alapfokon sem... akkor most ezt általánosítsam mindenkire? Dehogy.


Ha ki akarsz menni, igenis szólj a tanárnak, hogy a nyelvtant hanyagoljátok, beszéljetek, beszéljetek, beszéljetek... amikor időd engedi, nézz angol feliratos műsorokat, filmeket, ha teheted olvass minél többet angolul; gyerek-, komoly és komolytalan irodalom mind játszik, bulvárlapok és szappanoperák nagyon alkalmasak a hétköznapi beszéddel való találkozásra.

Sok sikert Londonhoz!

:)

2016. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
az elit takarítói állást meg lehet vele célozni
2016. okt. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elso válaszoló vagyok. Igen, arról lett volna szó, hogy felhívta egy no, hogy be kellene mennie interjúra meg regisztrálni. Addig jól is ment, míg arról volt szó, hogy XY-t keresi, érdekli-e még a munka? Aztán magyarázta volna, hogy hova kell menni interjúra. Itt bukott el a dolog. Alapból én német nyelvi tagozatos gimibe jártam. A németet magas szinten tanultuk, az angolt már csak heti 5 majd, majd heti 3 órában. Németbol rengeteget beszéltunk, fordítottunk, mentunk osztálykirándulásra Ausztriába. Végul mindenki eljutott a nyelvvizsga szintjére (persze voltak páran aki magasabb szintre is) és ez a tudás elég volt mindenkinek, hogy egy kulfoldivel megértesse magát. Az angol viszont siralmas volt. Nem beszéltetett a tanár, nem néztunk fimet, meg haladtunk elore. Kb 6-an magántanárral megcsinálták a nyelvvizsgát. Aztán egyszer helyettesíto tanár jott aki interaktívabb órát akart volna és folyamatosan kérdezte az osztályt. Nos senki, akinek nyelvvizsgája volt, ok sem tudtak valaszolni a nagyon alap kérdésekre sem. Sajnos a kornyezetemben azt a példát látom amit én éltem meg az angollal. Unokatestvérem 12 év iskolai angoltanulás és nyelvvizsga után nem értett semmit abból amit párommal beszéltunk mikor legutóbb otthon voltunk (pedig o másik iskolába járt). Sok példát tudnék mondani, meg látja azért az ember, hogy az, hogy valakinek nyelvvizsgája van, az nem feltétlenul jelent egy olyan szintu nyelvtudást ami mellett nem adnák el az embert egy kiló krumpliért angolul :P Persze simán takarhat életképes nyelvtudást is. A baj akkor van, ha az embernek nincs onkritikája és nem tudja felmérni a valodi nyelvtudását.

Visszatérve a kérdezore, a kovetkezo alkalommal feltétlenul mond meg a tanárnak, hogy hagyjatok fel a nyelvtanozással! Régebben olvastam valakinek a torténetét, hogy nyelvtanárokat keresett (talán nyelviskolája volt, vagy hasonló) és sokan jelentkeztek és jottek el interjúra. Ezek szakkepzett nyelvtanárok voltak. Aztán mikor kiderult, hogy az adott idegen nyelven fog torténni az interju, osszesen 2 jelentkezo maradt. Ezzel azt akarom mondani, hogy elképzelheto, hogy nyelvtanárodnak sem az angol kommunikáció az erossége. Vagy csak lusta. Amikor egy yelvtant kell elmagyarázni, majd 10 percig nezni ahogy a diák dolgozik a feladaton, az kevésbé megerolteto mint 15 percig intnzíven kommunikálni. Ezt majd meglátod a kovetkezo óran. Ha benne van abban, hogy felhagytok a nyelvtannal, akkor rendben van, ha próbál meggyozni, hogy a nyelvtan nagyon fontos meg stb... akkor az legyen az utolsó órád vele. Pár nap alatt találsz másik tanárt és azt a 2 hónapot hasznosan tudod eltolteni.

2016. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!