Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretném lecserélni huszonéve...

Szeretném lecserélni huszonéves Országh László angol középszótáraimat frissebb szókincsűre, de semmiképpen nem kevesebb tudást tartalmazóra. Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

2016. nov. 1. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél egy egynyelvű Concise Oxford szótárat!
2016. nov. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Grimm
2016. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Cambridge
2016. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Angol-magyar helyett egy egynyelvűt, amit itt az írtársak ajánlanak, Cambridge, Oxford - lehet Longman is.

Magyar-angol, ahogy látom, csak a Magay-féle van, ami megbízható. Szerintem a huszonéves Országh-od is Magay-Országh, nem? :) 10 éve volt a Lázár-Varga, de az elmúlt már sajnos.

2016. nov. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 chtt ***** válasza:
37%
Ha kétnyelvűt szeretnél az Országh-Magay ill. a Lázár-Varga a két legjobb jelenleg, egynyelvűből én a Longmanre esküszöm, de most van egy nagyon pöpec Ocford Advanced szótárkám, roppant elégedett vagyok vele. :)
2016. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 chtt ***** válasza:
56%

"10 éve volt a Lázár-Varga, de az elmúlt már sajnos"


Egy vagy két hónapja vettem Lázár-Vargát, mer' azom még nem volt, és eddig elégedett vagyok véle (ráadásul kemény és varrott, jóval hosszabb életű lesz, mint a nyiklő-nyakló Országh-Magaym)... és az vagyon beleírva, hogy "első kiadás: 2012". Gondolod, átcsapnak?

2016. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Akkor az enyém meg időutazással került a lakásba vagy 12 éve. :D És belül meg az van, hogy pont 2000-ben nyomták.

Mint látom, ebből sokféle van:

[link]

...de ha van 2012-es, az csak jó.


Az Oxford Advanced szerintem a legjobb (mármint a rém súlyos Websteren kívül, mert Shakespeare alkalmaz olyan szavakat, amik csak a Websterben vannak bent), de az is visszafelé fejlődik. Az utolsó jó az a negyedik kiadás. Bár az ötödik nincs meg, az még elvileg lehet ugyanolyan, de a hatodik elindult már a lejtőn.

2016. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Hát ki volt már megint az a hígagyú, aki Chtt összes hozzászólását leminősítette? :D Na meg az enyémeket. :D
2016. nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minek a középszótár? Nagyszótár kell+egy szimpatikus egynyelvű szótár (magam a Webster-félét használom angolból).
2017. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kinek mije van milyen név alatt. Én nem szeretném a mi Websterünket használni bármire, mert 4 kiló 30 deka, saját magát sem bírja el rendesen, óvatosan kell kezelni. A vékony papírra nyomott Oxford Advancedre esküszöm. :) Az 1,2 kg. A New 2000 kiadás 1,5 kg, nagyobb formátumú, és kevesebb van benne. Megmértem egy Longmant, az meg 1,7 kg. Persze, havi egyszer előveszem esetén mindezek nem számítanak.
2017. okt. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!