Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez miért van? (angol olvasás)

Ez miért van? (angol olvasás)

Figyelt kérdés
Angolból sokkal jobban megértem a szépirodalmi műveket, mint az egyéb műfajúakat. Az újságcikkeket, beszédkivonatokat, filmeken és sorozatokon lévő feliratokat, fórum hozzászólásokat sokkal kevésbé, pedig mindenhol az olvasom, hogy ezeket könnyebb megérteni, de akkor én miért azokat értem meg nehezebben?
2016. nov. 1. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Agystruktúra kérdése.
2016. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
A szépirodalmi műveket normális angollal írták, míg az újsűgcikkek meg a filmek, stb.-kben már szleng is előfordul, amire külön nyelvi struktúrák elsajátítása szükséges.
2016. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyértelmű hogy az idiomák miatt.

Ha nézel egy átlagos nyelvezetű angol filmet minden 2-3 percben lesz egy olyan kifejezés amivel az átlag külföldi még nem találkozott még akkor is ha már folyékonyan beszéli a nyelvet.


Kb. ez az amihez ott kell felnőni.


Vannak persze könnyű filmek is mint pl. Star Wars, vagy Avatar. Azokkal érdemes kezdeni a tanulást....

2016. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 kieg.


idiómák és szleng miatt...

2016. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!