Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga: Angol felsőfok...

Nyelvvizsga: Angol felsőfok vagy szakmai (üzleti) középfok? Melyik könnyebb?

Figyelt kérdés
Tudom vicc a kérdés, de abszolúte csak az érdekel melyiket könnyebb szerintetek teljesíteni. Nyelvtudásilag közelebb állok a középfokhoz, de távolabb áll tőlem a szakmai része.

2016. nov. 3. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Szakmai középre és felsőre is "csak" új kifejezések kellenek. Én a felsőt csinálnám, mert többnek érzem a szakmai középnél és ha már időt, energiát, pénzt fektetek valamibe, akkor szeretek előre haladni. Annyira nem kell túlmisztifikálni a felsőfokot sem, simán meg tudod csinálni.
2016. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod
2016. nov. 3. 10:31
 3/9 A kérdező kommentje:
Szakmai középre nagyjából 1000-1500 kifejezést kéne megtanulni meg egyéb szakmai finomságok. Felsőfok az homály azért is a kérdés.
2016. nov. 3. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen, a helyzet az, hogy angolban nincs akkora különbség a közép és felsőfok között, mint a németben. Tehát angolból érdemesebb a felsőfokkal próbálkozni.
2016. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Te komolyan gondolod, hogy szakmai nyelvvizsgához 1000 plusz kifejezést kell megtanulni? Ha van egy erős B2-es szinted akkor kb. 400 szó és kifejezés kell még pluszban és simán átmész.
2016. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy annyi kell:D akár át is küldhetem neked az összeset:D
2016. nov. 3. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Hidd el hogy nem kell annyi. Megvan a B2es szakmaim. 1 hónapot készültem rá pluszba a középfok után.

De küld kíváncsi vagyok. Biztos tele lesz olyannal amit már b2-n is illik tudni vagy olyanokkal ami szakmai, de kb. sose jön elő.

2016. nov. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

De a kérdésre is válaszolva: lényegesen könnyebb a szakmai középfok.

Felsőfokra még többet kell tanulnod (jóval többet) ráadásul olyan témák jönnek szóba vagy kell beszélni róla amiről lehet magyarul se tudnál mondani valamit.

2016. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elhiszem neked.
2016. nov. 3. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!