Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki tud jo ötleteket...

Valaki tud jo ötleteket nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés
Németet tanulok 9 éve már iskolában,de egyszerűen nem ragad rám,hiába állok neki tanulni,sorra kapom az egyeseket.Egyedül a kiejtésem jó,olvasni is szépen tudok.Jövőre viszont érettségi,minden másból ötösre letudom rakni a vizsgát,egyedül a némettel van bajom.Mit ajánlotok? Nektek mi vált be?

2016. nov. 8. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

"Mit ajánlotok? Nektek mi vált be?"


A maggolás.

2016. nov. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szuper magántanár. Szerettem vele tanulni. Ha budapesti vagy, priviben szívesen megadom az elérhetőségét.
2016. nov. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az emberi agyak többsége úgy működik, hogy azt jegyzi meg amit nagyon sokszor ismételsz. Így a poroszos oktatás magoltatása a nyelvoktatásban teljesen csődöt mond. (máshol is csak ott nem ugrik ki ennyire)


Hallgatni kell egy Hörbuch-ot agyba főbe amikor csak a fejeden lehet a hallgató. Olvasni, filmeket nézni stb..

És valakihez eljárni beszélgetni.


Ha kell privátban tudok ajánlani hanganyagot, ha szépen meg kérsz küldeni is ;)

2016. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A maggi leveskocka valóban nem bejövős, hanem amit az iménti ír. Ezen felül általában a nyelveket érdemes úgy tanulni, hogy a gondolkodásmódjukat próbálod megérteni.


Ehhez inkább mondatokat, teljes bekezdéseket próbálj értelmezni, ellenben külön-külön kifejezésekre, szavak jelentésének megjegyzésére kevéssé javaslom törekedni.


(Legfeljebb olyan szavak, kifejezések megjegyzése szükséges, melyek jelentése az esetek legalább 90%-ában nem változik, pl tárgyak, színek, számok neve.)


Másoktól is hallom, tőled is, hogy a német nehezen tanulható nyelv, meg kell mondjam, én sosem tanultam kezdő szintről, mindig haladó csoportba kerültem véletlenül, holott nulla a német tudásom (kedvesssz drááágaszááág issszzzkolarendsszzeeeer), szóval van egy minimális rálátásom a németre, és valóban eléggé szívatósnak tűnik a nyelvtana (nemek szerinti ragozás, nemek szerinti névelőragozás, a magyarhoz hasonlóan viszonylag komplex ragozással bír). (A standard, irodalmi németbe kóstoltam bele.)


(A hangzásáról meg most inkább nem nyilatkoznék, nemrég kajáltam.)

2016. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Nem beszélve, hogy a német nyelv(ek) flektáló nyelv(ek)...)
2016. nov. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!