Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most mi igaz ebből a "mítoszból"?

Most mi igaz ebből a "mítoszból"?

Figyelt kérdés

Hogy ha valaki kimegy az USA-ba, lehúz 10 évet, akkor simán előfordulhat, hogy egy itthoni magyar nyelvvizsgán elhasalhatna.

Itt most nem arra gondolok, hogy valaki magyarok által lakott szállón van meg dolgozik, hanem már frankón él, amcsi párja van, amcsi munkahelye stb.


2016. nov. 14. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Az alapfok szobelit azt kevesebb ido alatt is le tudja tenni. A baj az, hogy az amerikai angol elegge mas, mint a nyelvvizsga kovetelmenyek. Viszont egy kozepfoku irasbelire meg az atlag anyanyelvunek is keszulnie kellene. Legalabbis ahogy elhallgatom oket, tudnak egbekialto hibakat ejteni ok is. De ne feledd, hogy a magyarok nagy tobbsege is hasznalja a "Nem-e lehetne..." kifejezest.
2016. nov. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

És mégis kitől hallottad ezt a mítoszt?

Senkit nem érdekel nyelvvizsgán ki honnan jön, a tudás számít. Élhetsz te 50 évet is angol nyelvterületen, ha hülye vagy a nyelvből, akkor simán elhasalsz. Más kérdés, hogy miért is kéne valakinek angol nyelvvizsga Mo-n 10 évnyi amerikai élet után..

2016. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1.Neten olvastam már többször(itt is futottam már.bele), de környezetemben is van ilyen, de ő azért más, mert nem volt kint 10 évet, másrészt munka után ült bent a szobában, szal annyi ragadt rá, ami a munkahelyen.

2.Mert hazajön és előfordulhat, hogy kell munkához.


Kössz a munkához.

2016. nov. 14. 08:58
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
A nyelvvizsgáknak általában semmi köze a beszélt nyelvhez. Sem angolból, sem más nyelvből. Ez nem mítosz, hanem a magyar valóság.
2016. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szuletett magyarok nagy tobbsege elhasalna egy felsofoku magyar nyelvvizsgan.


Ugyhogy nem ertem hogy ezen mit kell csodalkozni?

2016. nov. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Volt ismerős,aki nővérként dolgozott kint amerikában pár évet,mégis elhasalt.

Ha kimész és rosszul, de érthetően beszélsz,akkor nem javítanak ki..

2016. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

A nagy többsége simán elhasalna, hacsak nem szokott maga még tanulni, olvasni. De az ilyen a ritkább. Pl. a magypapim sokat olvas már vagy 40-50 éve. Ő valószínű simán max ponttal piff-paff átmenne.


A nyelv nem ragad simán magától az emberre!

2016. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Ha kimész és rosszul, de érthetően beszélsz,akkor nem javítanak ki.."


Igen, ilyen is sok van, ahogy te se szólsz a kínainak, hogy az nem "Ez lenni olcsó".

2016. nov. 14. 10:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerösöm 12 éve él Amerikában (USA), ott dolgozik, de "még" nem tud angolul, ha valamit el akar intézni, akkor engem hív fel, hogy tolmácsoljak neki. (Ott a munkája során nem nagyon kell megszólalnia, egy ekveset meg megért)
2016. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
100 emmigránsból csak 1-2 tanul meg rendesen. Lusta nép a magyar.
2016. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!