Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás

A kérdés

Goethe vagy ÖSD? Melyik a jobb C1 szinten?

Melyik a jobb? Én a Goethére gondoltam, de nem biztos, hogy akarok várni márciusig, amikor az első szabad vizsgaidőpontjuk van. NEM azt keresem, hogy melyik a könnyebb, inkább az érdekel, hogy van-e az ÖSD is olyan elismert, mint a Goethe.

2016. nov. 18. 10:14  Privát üzenet  

A válaszok
Mit értessz az alatt akkor,hogy melyik a jobb ha nem a könnyebbséget? Mindenkinek más feladatok mennek jobban, így ez alapján kell döntést hozni. Nekem egyik se volt szimpatikus, így testDaf vizsgát fogok tenni februárban.. De az ÖSD-t és a Goethet is elfogadják a legtöbb helyen. Az elismertsék meg ezen kívül nem hiszem, hogy számítana bármit is.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2016. nov. 18. 12:50 Privát üzenet
Előző vagyok... véletlenül kitöröltem egy sort így lehet értelmetlen. Szóval továbbtanuláshoz (MSc), német vagy osztrák egyetemen, a TestDaf az, amit mindig javasolnak elsőre.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2016. nov. 18. 12:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek milyen nyelvvizsgát érdemes választani B2es szinten? Miért? Eddig két felét néztem, Szerintetek Melyiket a jobb a BME vagy a DEXAM? Ill. miért?
Mitől van ez? Hogyan lehetek jobb, magasabb szinten?
Szóbelizni vizsgáztatóval jobb vagy szintén vizsgázó diákkal? (elsősorban német tapasztalat érdekelne)
Angolul szeretnék megtanulni, nem nyelvvizsgázni, hanem jobb állást szeretnék. Eddig olyan pre intermediate szinten vagyok, de persze vannak hiányosságaim. Mire feküdjek rá, hogy...
Ha emelt szinten érettségiztem már egyszer angolból (68%, ötös) de jobb eredményt szeretnék a pontszámítás miatt (előrehozott volt, még van 1 középiskolai tanévem), akkor amíg...
Tavasszal szeretnék nyelvvizsgázni angolból. Még kezdő szinten vagyok, magántanárhoz vagy nyelvtanfolyamra járjak? Melyik a jobb?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Nyelvtanulás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!