Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar mondatelemzés megoldása?

Magyar mondatelemzés megoldása?

Figyelt kérdés

Melyik a helyes mondatelemzés az A) B) C) verziók közül? Légyszi segítsetek. Elbizonytalanodtam.


A PÉLDAMONDAT:

(Én) ugandai vagyok.


A)

állítmány (mi állítok?) : ugandai vagyok

alany (ki az ugandai?) : én


B)

állítmány (mi állítok?) : én vagyok

alany (ki vagyok én?) : ugandai


C)

állítmány (mi állítok?) : vagyok

alany (ki van?) : én

jelző (milyen vagyok?) : ugandai



2016. nov. 24. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az A válasz a jó. Tedd kijelentő mód, jelen idő E/3-ba és nem lesz már probléma. ;)
2016. nov. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :) De nyelvtan tanári úttörő becsületszavadra esküszöl? :D Vagy csak tipp volt? ;)


(Egyébként a kij.mód jelen idő E/3 valóban sokat sejtető változat...)

2016. nov. 25. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%, hogy jó. ;) Ha nem, visszaadom az érettségim. :D
2016. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát, figyi, aki már 25 felett van, többségük sokat felejt abból, amit suliban bedaráltattak vele. :) Az a furi, hogy általában az összetettebb mondatelemzésekkel jól boldogulok, míg az egyszerűek egy része elbizonytalanít, mint pl ez.


Nem tudsz véletlen japánul? Japánul nagyon jól tudó ismerősöm szerint magyarban is, japánban is jelző itt a nemzetiség, de hozzátette, hogy ő is régen tanulta már suliban, magyarból. ;)


Japánul tudsz? Vagy valaki? Íme a kiinduló mondat, ami miatt először magyarból feltettem a kérdést - csak ugandai helyett magyar:


(Watashi wa) hangariijin desu.


Nos? Itt mi a hangariijin desu? Állítmányi szerkezet, vajh'?

2016. nov. 26. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Japánul sajnos nem tudok, de németül megközelítőleg anyanyelvi szinten. Ott nincs névszói állítmány, ugyanis minden (elemezhető) mondatba kell ige (azaz ezt mondták még a suliban). A japán esetében is lehet, hogy hasonló a helyzet. De sajnos ennél érdemlegesebb választ nem tudok adni. :(
2016. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kifejezetten hasznosnak találtam válaszaidat, szóval ne aggódj. :) Csak, gondoltam, jelzem a kiinduló pontot, ami egy japán mondat volt. :)


Aztán lehet h lesz még valaki, aki megerősíti a magyar mondatelemzésed, vagy esetleg másképp látja, és talán egy japános is beesik. ;) Több szem többet lát. :)

2016. nov. 28. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!