Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felnőttként, berögzült hangkés...

Felnőttként, berögzült hangkészlettel hogyan érdemes fejleszteni az idegen nyelvű kiejtésemet?

Figyelt kérdés

Hallottam valahol régebben, hogy felnőttként már nehezebb jó kiejtést elsajátítani. Anyanyelvűvel ha esetleg gyakorolnám a kiejtést, akkor az segítene?


Vagy hallgassak egyszerűen audio-könyveket és mondjam utána?



2016. nov. 26. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmi értelme fejeszteni. Ha berögzül akkor már nincs mit tenni.
2016. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Attol is fugg, melyik nyelvrol van szo.
2016. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Ami hatásos lehet, csak sok munka, ha felveszed, amit mondasz és utána megpróbálsz javítani a kiejtésen.


Ugyanis a legtöbben azt hallják, hogy az adott nyelven más hangokat használnak, de azt nem tudják ellenörizni, hogy ök hogyan ejtik ki.


És meg lehet tanulni a helyes kiejtést akár 50 évesen is, ha elég munkát fektetsz bele.

2016. nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Én 22 évesen kezdtem el angolul dolgozni,csapnivaló kiejtésselbés sok apró hibával. Volt egy angol,yorkshire-i munkatársam két éven keresztül és a mindennapos beszélgetések rengeteget javítottak a nyelvtanomon és a kiejtésemen is. Pont múltkor találkoztam a barátnőjével és nagyon megdicsért,hogy rengeteget javult a kiejtésem. Csak azt tudom tanácsolni,hogy beszélgess sokat angolul és figyelj rá,kísérletezz,hogy mit hogy tudsz kiejteni. Online chatszobák mikrofonnal,ha nincs ismerősöd
2016. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Valakinek egyszerűen nincs hallása. Az bármit is csinál nem fog neki menni.
2016. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Van hallásom és angolul nagyon jó a kiejtésem.


Más nyelvekről lenne szó most, amiben még nincs elég gyakorlatom, mert nem olyan régen tanulom.

2016. nov. 26. 15:25
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Akkor tulzottan ne izgulj ezen, ahogy haladsz elore a nyelvvel ugy fognak ezek javulni. Nezz sok tevet, sorozatot stb. az adott nyelven, beszelj sokat, tudatosan probalj utanozni, aztan ugyis kialakul:)
2016. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!