Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van németül? (Normálisan...

Hogy van németül? (Normálisan viselkedtem? )

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ

2016. dec. 1. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

De ezt most kérdezni szeretnéd vagy kijelenteni? Mert nem mindegy.


Nem vagyok kompetens a témában, de mire valaki hozzáértő ideér, addigra talán egyértelművé teszed.

2016. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Rick Mave ***** válasza:
80%

Szerintem a kérdező ezt kérdésnek szánja.


A fordítás nem is olyan egyszerű, mit amilyennek látszik, mert míg magyarul egyetlen ige van ("viselkedik"), addig németül kettő ("sich verhalten" és "sich benehmen"). Hogy mikor melyik kell, az az adott szitutól, ill. szövegkörnyezettől függ ("magyar aggyal" nem könnyű megérteni, megtanulni és mindig ősztönösen a jót eltalálni). Néhány lehetőség:


>> "Habe ich mich richtig/normal/korrekt verhalten?"

>> "Habe ich mich gut/nett/anständig benommen?"


De vigyázat, ezek nem "csereszabatosak", a helyes válaszhoz feltétlenül több infó kell.

2016. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Habe ich mich normal benommen?
2016. dec. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Habe ich mich akzeptabel benommen?
2016. dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!