Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik, hogy a magyar nyelv...

Létezik, hogy a magyar nyelv nem nehezebb az angoltól?

Figyelt kérdés
...csak az angol az érzelmek terén jóval erősebb?
2010. máj. 1. 02:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Az angolnak igen.
2010. máj. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A magyar jóval nehezebb. Azért nézd meg, hogy a helyesírással még akár 18 évesen is gondjai vannak az embernek.

Angolból ilyen nincs. Egyedül a szavakat kell megtanulni leírni, de bonyolult szókapcsolatok nincsenek.

A szegényes szókincs miatt könnyebb megtanulni...

2010. máj. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A magyar jóval nehezebb. Azért nézd meg, hogy a helyesírással még akár 18 évesen is gondjai vannak az embernek.


Az angollal hasonló gondjai vannak az anyanyelvi beszélőknek.


Angolból ilyen nincs. Egyedül a szavakat kell megtanulni leírni, de bonyolult szókapcsolatok nincsenek.


Dehogynem, vannak bonyolult szókapcsolatok, csak azok nem férnek bele abba az egyszerűsített angolba, amit tanítanak. Attól még léteznek, hogy nem talákoztál velük.


A szegényes szókincs miatt könnyebb megtanulni...


Az angol nyelvnek egyáltalán nem szegényes a szókincse, hanem körülbelül annyi szava van már, mint a magyarnak.

2010. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A magyar nyelv valamivel nehezebb az angolnál, a következő okokból:


- kicsivel bonyolultabb nyelvtan

- több kivétel a szabályok alól: több rendhagyó igealak, több rendhagyó névszóalak stb. (pl.: megy - menne, iszik - igyon, vagy: gátJAI, viszont barátAI).

- új szavak tanulásánál nem elég megtanulni a szót, hanem azt is meg kell hozzá tanulni, hogy azt a szót hogyan ragozzák (a többes számát vagy a tárgyesetét mellé kell írni a külföldi számára a magyar szavaknak, ld. gázOk és házAk, rÉtek és tErek)

- sok a nem mindig logikusan kűködő képző és igekötő.


Mindent egybevetve a magyar kb. olyan nehéz, mint a német.

2010. máj. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösz!
2010. máj. 2. 01:30
 6/7 anonim ***** válasza:

"Az angollal hasonló gondjai vannak az anyanyelvi beszélőknek. "


Az már az ő bajuk.


"Dehogynem, vannak bonyolult szókapcsolatok, csak azok nem férnek bele abba az egyszerűsített angolba, amit tanítanak. Attól még léteznek, hogy nem talákoztál velük. "

Jaa értem. Szerinted csak olyan angollal találkoztam amit az iskolába tanítanak? Vicces...

Elég sok angol nyelvű hírportált olvasok, találkozok én elég szóval.


"Az angol nyelvnek egyáltalán nem szegényes a szókincse, hanem körülbelül annyi szava van már, mint a magyarnak."


A magyar nyelvet nagyjából 15 millióan beszélik, az angolt kb. 800 millióan beszélik, ehhez képest igen, szegényes a szókincse.


Nekem soha nem volt problémám az angol helyesírással. Még nyelvvizsgán sem.

Ellenben a magyarral annál inkább...

2010. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolso, azert nem volt vele problemad, mert az angol tanult nyelved! Nekem az angol es a magyar is az anyanyelvem, es mindketto helyesirassal vannak problemaim, mert en nem a szavakat tanultam, mint te, hanem csak ramragadtak a dolgok, es ebbol kellett rajonnom, hogy kell leirnom. A kulfoldieknek a magyar helyesiras ugyanugy nem nehez, mert ok minden szot kulon tanulnak meg, ezert ok tudjak, hogy kell leirni.
2010. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!