Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv érné meg?

Melyik nyelv érné meg?

Figyelt kérdés
Jelenleg másodéves vagyok a Corvinuson, emberi erőforrások alapszakon. A kimeneti követelmény egy C1-es nyelvvizsga, vagy kettő B2-es (ugyanabból a nyelvből), melyek közül az egyik szakmai. Angolt tanultam, most is folyamatosan képzem magam, fordítok stb, viszont emellé melyik nyelvet a leginkább érdemes tanulni? Német volt a második nyelvem a gimnáziumban, annyira nem szerettem, viszont sok álláshirdetésben keresnek német nyelvtudással rendelkező jelentkezőket. A német mellett esetleg a spanyol és olasz jönne még számításba, amelyeket talán kevesebben beszélnek itthon. Melyik az a nyelv amely a legnagyobb előnyt nyújtaná a későbbiekben?

2016. dec. 3. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

A német kell, sajnos. Én sem beszélem, csak 3-4 másikat, de mostanában kezdem rászánni magam, mert látom, hogy kell. Akármennyire is nem tetszik.


A spanyol eléggé sztárolt mostanában, mert sok országban beszélik, és az egyik legnépszerűbb nyelv a nyelvtanulók között az angol után. Én ennek ellenére az olaszt választottam, mert jobban tetszett a hangzása :) Én szeretem, szerintem szép és gyorsan tanulható, jó kis nyelv :)

2016. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha meg szabadon akarsz tanulni akármilyen nyelvet, de a papír kell, akkor Eszperantó. Azt is szeretem :) szintén gyorsan tanulható, logikus, megoldja az ilyen papírkövetelményeket, és még barátokat is találsz vele a világon bárhol :) Nekem sokat adott.
2016. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Nem, nem a papír miatt kell, a diplomámhoz jó lesz ugye az angol, azért meg (szerintem) felesleges olyat tanulni ami nem érdekel/kevésbé hasznos hogy beírhassam az önéletrajzba.

További véleményeket/tapasztalatokat is várok még.

2016. dec. 3. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

OLASZ: Angol mellé én az olaszt vettem fel. 3 év alatt jutottam el a felsőfokra és elhelyezkedés után sikerült is használnom a nyelvet - Az üzleti központunk Svájc olaszajkú részén van, így hasznos nyelvnek bizonyult.


NÉMET: Ugyan abban a cipőben jártam, mint az egyik kommentelő: A német nem volt soha elvárás, de nagyon hasznos tud lenni, így rá kellett szánnom magam. Kevesebbet tudom használni, mint az olaszt, viszont kulcspartnerekkel és befektetőkkel.


FRANCIA: A legtöbb multinacionális cég esetében a franciák "állam az államban". Nem szükséges, de rendkívül hasznosnak mutatkozott a nyelv ismerte, hiszen anyanyelvükön a franciák sokkal közlékenyebbek és könnyebben fogadják el az embert is. - Tapasztalatom alapján.


OROSZ: A vállalatok profiljától függően a keleti hatás egyre erősebben érezhető, így Közép-Európában ismét jó lesz ismerni ezt a nyelvet.


Én az OLASZ / NÉMET / FRANCIA / OROSZ nyelv közül választanék - attól függően, hogy melyikkel tudsz jobban azonosulni. Valószínűleg elsőként a NÉMETRE feküdnék rá. :)

2016. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hát akkor úgy néz ki hogy újra nekilátok a német :) Franciát semmiképp nem szeretnék tanulni, oroszt pedig most tanultam/tanulok egy félévig az egyetemen, és bármennyire erőltetem nem tudok egyelőre "ráállni" olyan értelemben hogy ne érezzem idegennek.
2016. dec. 4. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!