Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lesz így nyelvvizsgám?...

Hogy lesz így nyelvvizsgám? (többit lent)

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok.Sosem volt érzékem a nyelvekhez se a magyar nyelvtanhoz.Általánosba mondhatni semmire megkaptam az ötöst.Most 9. es vagyok reál gimnáziumban Dunaföldváron.Az angol tanáraim eddig katasztrófák voltak.Tudom rajtam múlik sok de azt a kis alapot sem adták meg.Félek angolul beszélni fogalmazni számomra ez rémálom.A kiejtésem szörnyű még magyarul is parasztos néha.De ennek ellenére reál tantárgyakból jó vagyok és tovább akarok tanulni egyetemen szóval muszáj a nyelvvizsga ugyanis csak azzal lehet jelentkezni.Valami ötlet? Így is alig van időm tanulás mellett nem hogy még tanárhoz járjak.

-Várom a segítséget ki hogy tette le.Őszintén nem tartós tudást szeretnék csak hogy meglegyen 10-11. végére az a rohadt bizonyítvány.



2016. dec. 5. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha már egy kicsi alap tudásod van, akkor az tudna esetleg segíteni, ha angolul, angol felirattal néznél filmeket, sorozatokat. Ezen kívül online egy csomó oldalon tudsz anonim csetelni külföldiekkel is. Egy idő után pedig már simán lehet hogy ragadni fog rád a nyelv, magolás nélkül. Velem legalábbis így volt. :) használhatsz esetleg Duolingo-t (mobilos app), illetve tudom ajánlani a "Summer For Youth" nyári táborait is. Nekem még az segített, hogy mikor már kb tisztában voltam a nyelvtannal, akkor arra 'kényszerítettem' magam hogy angolul gondolkozzak. Amikor pedig nem tudtam egy szót, rögtön elakadt a gondolatmenetem és meg kellett néznem az angol jelentést, amit ezután elég könnyű volt megjegyezni. De ha nem akarsz tartós tudást, szerintem az is jó ötlet, ha régi nyelvvizsga/érettségi feladatsorokat oldasz meg. Mind egy kaptafa.
2016. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kulcsszó: szarügy.
2016. dec. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm megfogadom a tanácsod.2. tudom h szarügy de azzal dolgozz amid van :P
2016. dec. 5. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!