Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskolák, szintekkel...

Nyelviskolák, szintekkel kapcsolatban kérek segítséget?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van kedve és ideje,kérem segítsen!

Valamit nagyon nem értek. Eddig bármelyik iskolára rákerestem,nem találtam olyat hogy nulláról középfokúig szint.

Pl. vegyük ezt példaként : [link]

Ezen belül a félintenzív tanfolyamot.

"12 hetes, heti 2x4 órás nyelvtanfolyam 6 különböző szinten"

Mindegyik szint 12 hetes. Vagyis,ha én nulláról el szeretnék jutni a középfokúig, 4x12 hétig azaz 1 évig kell hogy ott tanuljak? Jól értelmezem?

Vagy rosszul értelmeztem,és a 12 hét alatt eljut az ember a kezdőtől a felsőfokúnyelvvizsga-előkészítőig? (6 szint)



2016. dec. 6. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Én többször írtam már itt, hogy régebben az volt a becslés, hogy nulláról középfokra a szokásos heti 2x3 órás tanfolyammal (persze otthon a felkészüléssel) két tanévnyi tanfolyamozással lehet eljutni.

Úgyhogy igen, 48 hét a speciális vizsgafelkészítő tanfolyamrésszel együtt, az nem egy akkora... igazából nem tudom, minek ítéled meg, csalásnak, hatékonyság hiányának, botránynak... de nem az.

2016. dec. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem gondolom csalásnak. Hanem érdeklődöm,mert szeretnék informálódni.
2016. dec. 6. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként nagy általánosságban 600 órát mondanak a szakemberek manapság egy B2 vizsga sikeres letételéhez.

Ami másik nyelviskola honlapját néztem, azon 8 db 60 órással lehet menetrendszerűen eljutni a N2-re.

2016. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kb 50 hét, azaz 1 év a nulláról középfokig intenzív tanfolyam esetén. Ha jól emlékszem, innen még kb 15 hét a felsőfok. A Goethében pl.

A1 (2 tanfolyam)

A2 (2 tanfolyam)

B1 (3 tanfolyam)

B2 (3 tanfolyam) - középfok

C1 (3 tanfolyam) - felsőfok.

1 intenzív tanfolyam 60 órás, 5 hét, heti 12 óra.

2017. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!