Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol és a német mellé még...

Az angol és a német mellé még melyik nyelvet érdemes megtanulni? Lent a részletek

Figyelt kérdés
Jelenleg angol felsőfokúm van, és a németből most lett meg a középfokúm. Még van hátra két évem a BGE-n, pénzügy-számvitelen. Annyira nem az én világom, inkább a kreatívabb dolgokat szeretem. De most már befejezem a sulit. Szeretek nyelveket tanulni, és arra gondoltam, diploma után tolmácsként tanulok tovább, és később csak ebből szeretnék megélni, mint vállalkozó. Az oroszra gondoltam, mert érdekesnek tartom, és nem európai nyelv. De lehet, hogy egy franciával, kínaival, vagy japánnal többre mennék. Igazából érdekelni mindegyik érdekel, csak el kellene határoznom magam. A két év alatt szeretnék abból is eljutni egy középfok közelébe. ( A némettel ez sikerült is), illetve még talán a németet is érdemes lenne elvinni egy felsőfokig.

2016. dec. 7. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az angol-német-francia triumvirátussal Európában nagyon jól elboldogulsz.

A többi három nyelv közül talán a kínai, ami a leghasznosabbnak tűnik, egyre jobban törnek előre gazdaságilag.

2016. dec. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kínai nem túl hasznos nyelv. Amelyik kínaival érdemes dolgozni, az tud angolul. A több milliárd gyári munkás, bolti eladó végett nem sok értelme van éveket elcseszni a kínai nyelvre. Legyen az mandarin vagy más dialektus. Ha már dialektus, semmi garancia rá, hogy a köznyelvvel elboldogulsz. Egy iskolázott kínai megérti ugyan, de nem biztos, hogy úgy is válaszol. Kb. mintha pestivel beszélgetne egy székely. Tapasztalat.
2016. dec. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!