Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Januárban megyek nyelvvizsgázn...

Januárban megyek nyelvvizsgázni, de kb semmit nem tudok hiába készülök rengeteget. Valakinek valami tipp?

Figyelt kérdés

Januárban megyek szakmai angol írásbeli nyelvvizsgára. Tavasszal a szóbelit megcsináltam. Azzal nem volt gondom.

Szeptember óta járok különtanárhoz. Becsülettel tanulok, segít sokat ő is. Csinálom a nyelvvizsga feladatsorokat, írom a leveleket de sosem sikerül egyik sem. Egyre jobban el vagyok keseredve. Legszívesebben el sem mennék a nyelvvizsgára, csak sajnos már be van fizetve.Van valakinek valami ötlete hogy mit csináljak másképp a maradék egy hónapban?

22L



2016. dec. 10. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
A nyekvtanulas sajna nem igy mukodik. Valoszinuleg magolsz, es a nyelverzeked nem tul jo. Itt buknak el sokan. Halaszd el egy evvel es menj el egy British Council vagy International House intenziv kurzusra. Ha van hozza erzeked, ott elohozzak.
2016. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom már halasztani mert nagyon kéne a diplomához és még a német is hátra van. :(

Korábban nem volt baj a nyelvekkel nekem. De ez az írásbeli nagyon kifog rajtam. Tényleg teljesen el vagyok keseredve :((

2016. dec. 10. 14:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Erzed a nyelvet, mikor gondolkodsz vagy probalsz valamit korulirni?
2016. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nem.

A szövegértésben is rengeteg mindent nem is értek. Nagyon nehéznek érzem a szövegeket. Mindig ki is szótárazom amiket megcsinálok, hogy megtanuljam az új szavakat.

2016. dec. 10. 14:47
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Nem akarlak elszomoritani, de akkor nincs nyelverzeked. Nekem van, es amikor letettem a nemet felsot, utana kellett a szakmai, es az mar rendesen leizzasztott engem is. Raadasul, ha ragorcsolsz, akkor meg kevesbe fog menni. Csak azt tudom tovabba is tanacsolni, hogy probald meg jovore es 1 evvel kesobb kapod meg a diplomadat. A 2 nyelvsuliban, amit irtam ra tudnak vezetni arra a logikara, amit most be akarsz magolni.
2016. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Csak fura mert a szóbeli meg simán ment. A magnóhallgatással sem volt baj :(

Utánanézek a 2 nyelvsulinak. Köszi a tippet. Addig meg valamit szenvedek még januárig. :/

2016. dec. 10. 14:58
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem torvenyszeru, hogy mindketto menjen. Az agyad teljesen maskepp mukodik ha irni/olvasni kell vagy ha hallani/erteni. nekem pl az irasbeli ment mindig sokkal de sokkal jobban, a szobelin sokszor dadogtam, mert gyorsabban porgott az agyam, mint ahogy ki tudtam mondani a szavakat.
2016. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen ebben van valami.

Bár te okosnak tűnsz :)

2016. dec. 10. 15:51
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Nyelvi teren az vegulis az vagyok. A szakmam is ebbe vag. :)


Amugy hol tanultal angolt/nemetet?

2016. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Angolt általános iskola negyedik osztálytól kezdve, majd gimiben 4 év és fősulin 3 évig. Szerettem mindig. Amit kellett azt tudtam is belőle. Csak nekem mindig az a bajom, hogy vizsgáig vagy zh-ig tudtam a dolgokat, aztán nem használom és teljesen elfelejtek mindent. Ennek az oka gondolom az,amit te is mondtál, hogy bemagolom az anyagot.

Németet meg gimiben 4 évig (bár sokat nem tanítottak ez idő alatt. Minden évben előről kezdtük az alapokat, szóval egy helyben álltunk kb) aztán fősulin 3 évig. Ott is ugyanez volt a helyzet. A csoportban kb senki nem tanult előtte németet és ismét előről kezdtük. Megint nem haladtam sehova.

Úgy akartam hogy most letudom januárban az angolt teljesen (de erről már lemondtam) majd a németre lesz egy évem és pont meglesz diplomáig. Sajnos nem fog összejönni. Igen azt is jól mondtad hogy rágörcsölök..

Szeptembertől járok különtanárhoz. Ő nagyon jó tanár! Csak nyelvvizsgáig egyszer tudok még menni mert utána megy külföldre. Szóval a leveleimet se fogja tudni javítani így.

2016. dec. 10. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!