Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van kifejezetten öntanításra...

Van kifejezetten öntanításra való nyelvi könyv? Hogyan kell nyelvet tanulni? (Spanyol)

Figyelt kérdés

Angolul tudok, de az iskolában nem tanultam semmi újat, csak próbálták bemagoltatni a mondatok felépitését meg a szabályokat, de az nekem sose ment. Csak Youtube-oztam meg játszottam és megértettem a nyelvet, de konkrétan hogyan tanultam meg nem tudom, csak azt, hogy nem az iskolából vagy a könyvekből, mert azokat sose nyitottam ki.

Persze a spanyolt öntudatosabban, határozottabban tanulnám, de nem tudom, mi lenne számomra a megfelelő módszer. Vegyek szótárat és abból magoljam be a szavakat? Iskolai nyelvtankönyv pénzkidobás lenne, csak elvenné az élettől is a kedvemet. Szerintetek a spanyol nyelven történő netes szörfözés lenne a legjobb számomra?

Annyira gáznak tartom, hogy itt vagyok nyelvvizsgával és amikor kérdezik, hogyan sikerült megtanulni az angolt, én csak makogok össze-vissza. Valamiért most erre nagyon rástresszeltem, de nem tudom, miért.



2016. dec. 14. 21:56
 1/1 anonim válasza:
89%
Ajánlom az Öt év öt nyelv című blogot. Sok hasznosat olvashatsz ott a nyelvtanulásról. Meg szerintem úgy tanulhatsz legjobban magolás nélkül, ha olyan témakörben olvasol/tanulsz, ami érdekel. Erre pl jó a netes szörfölés, ahogy írtad. Könyvet sajnos nem tudok mondani. Amúgy én is így vagyok, angolt suliba (semmit se ér), plusz otthon filmek felirattal. Én az oroszt akarom egyedül megtanulni. Sok ember megosztotta velem a nyelvtanulási tapasztalatát, úgyhogy elindultam egy úton, hála nekik. Sok szerencsét, remélem segíthettem! :)
2016. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!