Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg van az 1000 kérdés 1000...

Meg van az 1000 kérdés 1000 válasz angolból. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szóbeli nyelvvizsgát szeretnék középfokon angolból. 7 éve nem tanultam a nyelvet, nem mondom, hogy 0 nulláról kezdem, de majdnem.

A könyv már megvan lapozgattam, de nem tudom, hogy kezdjek neki.

Olvassam a témaköröket? Vagy előbb a szavakat? Vagy hogy?

Magántanárt is szeretnék majd, de már csak januárban. Addig magamnak hangolódnék, tanulgatnék.

Tippek, tanácsok?


2016. dec. 15. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Első körben kell egy alapszókincs.
2016. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

15 évig tanultam kb. angolt, utána lett egy írásbeli nyelvvizsgám.

7 éve elő se vettem. Egy alapszókincsem úgy gondolom van, inkább csak fel kellene eleveníteni.

A kérdés hogyan? Valami program? Vagy random tanuljak szavakat? Vagy van valami alapszókincs angol szóbelire kiadvány?

2016. dec. 15. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Ja bocs, nem olvastam végig a kérdést. Lehet neked túl bézik, de érdemes lehet kipörgetni a Duolingot, illetve torrentezni valami nyelvoktató programot, pl a Rosetta Stone-félét.
2016. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam. A Duolingot régen csináltam, lehet megint előveszem. A másikat is megnézem, köszi!
2016. dec. 15. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Magold be a szavakat. Alapban.
2016. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
15 év alatt a nyelvvizsgák lefelé süllyedtek egy szintet. :) Ettől persze még készülgessél. :)Szerintem szóbelire a szóbelin szükséges képességeket tupírozd, azaz szerezz egy partnert. Hallgatni még lehet rádiót vagy tévét, de beszélni egyedül az gyanús is, meg nem is olyan hasznos.
2016. dec. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szimeon ***** válasza:
38%
Kezd el megtanulni a szövegeket. Mintha egy színdarab, vagy vers lenne. Persze a szavakat is hozzá. Nem baj ha nem tudod szó szerint elsajátítani az összes szöveget - ahhoz nagy gyakorlat kellene. A lényeg, hogy az elmédben rögzülnek a fontosabb sablonok. Ha így végigrágod a könyvet, akkor röhögve válaszolsz a vizsgáztatóknak.
2016. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Leröhögik majd a bugyijukat is.
2016. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz kedves utolsó?
2016. dec. 30. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!