Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan, miből tudnék megtanuln...

Hogyan, miből tudnék megtanulni szlovákul?

Figyelt kérdés
Kellene majd mégegy B2-es államilag elismert nyelvvizsga, és úgy gondoltam, szlovákul fogok tanulni, mivel itt lakunk nem sokkal a határ mellett, hamar nyelvterületre lehet jutni. De ez nem olyan könnyű, mint pl az angol. Angolból rengeteg nyelvkönyv van, de szlovákból nem találok.

2016. dec. 17. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
sztem gyorsan felejtsd el hacsak nem akarsz náluk dolgozni.. fertelmes és nehéz nyelv. jobban jársz német/angol/spanyol/japán/Francia/Portugál/Kínai/olasz valamelyikével
2016. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akár tanárt is kereshetnél, a határ túloldalán biztosan van magyar anyanyelvű, aki oktatna.
2016. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Először a japánra gondoltam, hogy majd abból csinálok egy másodikat, de azzal miért járok jobban? Japánba nem hiszem, hogy valaha is eljutok, Szlovákia meg itt van egy köpésre, és rengeteg gyönyörű helyre lehet ott elmenni. Semmi komolyat nem tervezek a második nyelvvel, csak azért kell, hogy angolból fordítóira mehessek majd mesteren.
2016. dec. 17. 22:04
 4/11 Garpe ***** válasza:
100%

Szlovákul az E@I üzemeltette Slovake.eu [link] segítségével tudsz tanulni.


Ha kimondottan nyelvvizsga kell akkor tanulj meg eszperantóul. Hat hét alatt meg lehet csinálni (nekem sikerült) szintén E@I lernu.net [link] avagy Duolingo.


Nyugodtan írj privátot (írhat más is) ha ilyen nylevtanulós kérdésed van (sajna szlovákul nem tudok).

2016. dec. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó az az eu-s oldal! Van olyan más nyelvekben is?
2016. dec. 18. 12:18
 6/11 Garpe ***** válasza:

Sok nyelvből van ilyen ingyenes tanító oldal. Most csak az E@I projekteket sorolom fel:


*lernu.net - az említett eszperantó

*slovake.eu - az említett szlovák

*deutsch.info - német

*mluvtecesky.net - cseh

*russky.info - fejlesztés alatt álló orosz elvileg 2017 tavaszán megindul

2016. dec. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2016. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Te is szuper vagy 7-es! Milyen segítőkész emberekkel lehet itt találkozni! Köszönöm szépen! :)
2016. dec. 19. 12:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Van ott egy nyelvtanár ismerősöm, ugyan ő angolt tanít, de megkérdezhetem, vállal-e angolról szlovákra tanítást, ha gondolod. Nagyon segítőkész, barátságos nő.
2016. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 vagyok. Ha kérdezzem meg az ismerősömet, akkor kérlek, írj privát üzenetet. Egyébként a Szlovák Intézet biztosan tud segíteni, ők csak örülnek, ha valaki meg akarja tanulni a nyelvüket.
2016. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!