Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol vagy az orosz nyelv...

A spanyol vagy az orosz nyelv a nehezebb?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdőről tanulnám. Angolul és németül tanultam korábban.

2016. dec. 17. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Orosz.
2016. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Az ororsz jóval durvább, már maga a ciril abc is kapsából megfog pár hónapra, mire folyékonyan megtanulod olvasni.
2016. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Angol alapokkal a spanyol szinte gyerekjáték lesz, az orosz jóval nehezebb.
2016. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kettő közül az orosz a nehezebb. Én angol után tanulok most oroszt, szabadidőmben spanyolt. Nekem mindegyik remekül megy, de ezek közül az orosz a nehezebb. :D
2016. dec. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még azt szeretném kérdezni, hogy melyik hasznossabb a kettő közül?

2016. dec. 18. 00:52
 6/6 Garpe ***** válasza:
100%

A spanyol egy széles körben elterjedt nyelv nagyon sokan beszélik a világ egyik legbeszéltebb nyelve (az első 5 között van, és szó szerint a világ minden táján vannak beszélői). Spanyol alapján viszonylag könnyedén megérted az olaszt és ők is téged, némi gyakorlással a szintén nagyon elterjedt portugált (de ez utóbbi már problémás).


Az orosz is viszonylag elterjedt azonban elsősorban Európában és Ázsiában beszélik főleg. Az orosz alapján a legtöbb szláv nyelvet könnyedén megérted és ők is téged (persze vannak kivételek).

Az oroszra most magyarországi körökben szívesen lecsapnak, illetve ha webprogramozói ambícióid vannak akkor mindenképpen az orosz.

2016. dec. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!