Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell angolul levelet írni?

2105as kérdése:

Hogyan kell angolul levelet írni?

Figyelt kérdés

Lehet ezt már sokatan kiírták, de mégis hogyan, nem a hivatalos/baráti levélre gondolok konkrétan, mivel bevezetésben mit akarok tárgyalásban kifejtem, befejezésben mé viszlát. Nekem a gondom a kijejtéssen van , tehát nem tudok angolul írni Magyarul leírom, de angolul nem igazán megy Google fordítóval szoktam, tudom nem teljesen helyes mondatot ad vissza de segít.

Mi miután jön A-Á-T-H de a jelző az hova kerül szórendileg?

Pl: Szeretem az almát,epret,banánt ezért hozzál magaddal a holnapi találkozónkra. A fentiekben említett gyümölcsökt ne felejtsd el.

A fentiekben említett gyümölcsök hozd magaddal hogyan kellene megfogalmazni helyesen?

Ez szerintem bonyolultan, de mégis jól mutatna :).


Hogyan tudnék gyakorolni?


2016. dec. 17. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem mit szeretnél, de megpróbálom.

Ugye: I like apples, strawberries, and bananas so bring these tomorrow. Please don't forget to bring these fruits I mentioned.


these fruits I mentioned -> a gyümölcsök, amiket említettem. Az, hogy fentiekben említettem, magyarul se értelmes.

2016. dec. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz. segítettél ezzel.

Nekem egy magyar mondatot ha megfogalmazok és lefordítom angolra kicsit olyan mintha "leegyszerűsíteném", de a tartalmi jelentése végül is ugyan az.

2016. dec. 18. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát... én nem leegyszerűsítésnek hívnám, egyszerűen gyakran előfordul hogy nem hangzik jól egy szó szerint lefordított mondat angolul. De ez minden más nyelvvel is így van, szó szerinti fordítás ritkán jó.
2016. dec. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!