Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Suttogva jó csak az angol...

Suttogva jó csak az angol kiejtésem (írásban, értésben mások szerint felsöfokú), ha normál hangerön kell beszélnem, akkor érthetetlen, nevetséges. Ezért nem merek megszólalni. Melyik iskola lenne jó hogy ezen változtassak?

Figyelt kérdés

Valamiféle komplexus (sokat nevettek, csúfolódtak rajtam a családban a nyelvtanulás mániám miatt, más nem beszél nálunk nyelvet). Jó érzékem van a nyelvekhez, németül, angolul, olaszul tanultam meg önszorgalomból. Büszke vagyok rá, hogy írásban sokszor hiszik, hogy kinnt éltem évekig vagy a szüleim ottani születésüek, azért írok ilyen természetesen. A munkám miatt is kommunikálok írásban német beszállítókkal, az ottani fönökök sokszor direkt engem kérnek kapcsolattartónak mert szerintük én tudok a lagjobban. Szövegértéssel sincs baj, gyakorlatilag 12 éves korom óta eredeti nyelven nézek mindent angolul és németül felirat nélkül. Az olasz a legújabb nyelvem, ott még vannak megakadások.

Voltam Floridában 2 éve, akkor jött elö a legjobban, hogy hangos beszédben nem megy semmi. Rosszul ejtem ki a szavakat, rossz a hangsúly, stb. Viszont suttogva minden stimmel! (Ha magamban vagyok gyerek korom óta angolul suttogok, dúdolok, kommentálom a dolgokat). Elég hihetetlen ez a dolog, nehéz is másoknak elképzelni. De a kinnt született ismerösökkel kipróbáltuk a dolgot és ök is nagyot néztek hogy igaz! Le is teszteltek hogy írjak le szóról-szóra bonyolult dalszövegeket hallás alapján, meg angolul írjak feliratot egy sorozat epizódra. A kinnti angoltanár szerint is tökéletesen értem-írom a nyelvet. És ha suttogok, halkan beszélek akkor is minden stimmel!


Van valami nyelviskola Pesten ahol ezen lehet segíteni? Kis létszámú lenne jó vagy egyéni óra ahol nem nevetnek ki és feloldódhat a gát bennem.


2017. jan. 9. 13:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!