Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt érettségi után egy...

Az emelt érettségi után egy ugyanolyan keményfedeles nyelvvizsgabizonyítványt kapok, mint bármelyik nyelvvizsgaközponttól?

Figyelt kérdés
2017. jan. 10. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az érettségi bizonyítványodban fog szerepelni.
2017. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az ugyanolyan, mint egy teljes értékű nyelvvizsga? Megéri letenni egy nyelviskolánál?
2017. jan. 10. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én letettem, és utána meg emelt angol érettségire mentem amivel megkaptam, szóval nekem nem érte meg.:D de nem tudhatod előre hogy hogy fog sikerülni az emelted(persze ezt neked kell érezni, hogy mennyire tudnád jóra megírni)
2017. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy jó lesz, csak félek, hogy majd valamikor hátrányom lesz, ha csak érettségis nyelvvizsgám van. Érdekli ez a cégeket? Hol nem néznének rá jó szemmel/nem fogadnák el?
2017. jan. 11. 17:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem találkoztam olyan céggel, aki követelte rajtam a nyelvvizsgámat. Ebben a tekintetben a cégek sokkal inkább a tudásod ellenőrzésére hagyatkoznak, mivel a nyelvtudást kb. 5 perc majdnem teljes körűen lecsekkolni, nem kell valamilyen papírt nézegetni.


Hivatalos helyeken kötelesek elfogadni az érettségit is nyelvvizsgaként, pl. felvételi eljárásban, vagy a diploma kiadásához feltételként. Ez persze csak belföldre igaz, külföldön lehetnek speciális követelmények, de ott már akkor az sem mindegy, milyen típusú nyelvvizsgával mész (pl. német nyelvterületeken sok helyen csak a Goethe-t szeretik).


Lényeg a lényeg, hogy valószínűleg egy darabig elleszel az érettségivel, aztán majd ha szükséged lesz valami speciálisra, akkor azt úgyis csak az adott pillanatban fogod tudni. Szerencsére nem az egész életed dől el azon, milyen nyelvvizsgád van.

2017. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!