Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelvtudással (mellette...

Japán nyelvtudással (mellette felsőfokú angolom van és egy nagyon alap németem) el fogok tudni helyezkedni a munkaerőpiacon? Három év tanulás egyetemi keretek között szerintetek milyen szintű tudás megszerzésére elég?

Figyelt kérdés

2017. jan. 11. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Keresel egy céget ahol vannak japán vezetők. Megkerülöd az ... magyar HR-est és japánul beszélsz a japán vezetővel.

Adsz neki egy japán nyelvű önéletrajzot. Persze ez csak akkor működik, ha tényleg perfekt nyomod a japánt és írni is tudsz. A tanultam japánul az egyetemen és ettem szusit is ide kevés.

2017. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"és ettem szusit is ide kevés"


Miért lenne kevés?

2017. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fél éve kezdtem szusi és karate és az egyéb sztereotípiák nélkül, szóval egyelőre nem tudom megmondani, mennyire vagyok/leszek elhivatott.
2017. jan. 11. 21:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A japánok keményen megfizetik a japán nyelvtudással rendelkező alkalmazottakat Magyarországon. Volt alkalmam ilyen kifizetési listát látni.

A kérdés az volt, hogy japán nyelvtudással el lehet-e helyezkedni. A válasz az, hogy igen, és sokat is lehet keresni. Feltétel a tényleges kommunikációs szintű nyelvtudás szóban és írásban. Ha a kérdező a fél éve tanul japánt az egy McDonalds-ba kiszolgálásra elég, de a japán managementtel való napi együttműködésre semmi.


A kérdező a kérdésben első helyre tette a japán nyelvtudást és mellékesen zárójelben a felsőfokú angolt ezzel azt sugallva, hogy a japán az elsődleges nyelvtuás amelyet az álláskeresés során fel szeretne használni.

Szóval ha a kérdezőnek nincs kimagaslóan erős nyelvérzéke, akkor ez a nyelvtudás maximum egy udvarias mosolyra elég egy japán üzletember részéről.

Ez az igazság, miért hitegessem mással.

2017. jan. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nyelvérzékkel eddig nem volt gondom, a kérdést inkább amiatt tettem fel, hogy érdemes-e folytatnom a tanulást. Hangsúlyoztam a kérdésben a három évnyi időintervallumot, magyarán nem a 150 kis megtanult kanjimmal meg az egy tankönyvnyi tudással szeretnék most azonnal elhelyezkedni, remélem, ez így már egyértelműbb.
2017. jan. 12. 19:52
 6/11 anonim ***** válasza:

Levelezek valakivel, aki ponthogy szándékosan az angol felsőfokúja miatt tervez elhelyezkedni angol cégnél - Japánban. Mivel nagyobb az esély elhelyezkedni olyan cégnél, ahol alig van konkurencia. Hiszen a Japánban élőknek csak kicsiny hányada tud (jól) angolul.


Ugyanakkor az előbbiekből kifolyólag nagyon nagy hasznát fogod venni egy minimum alapfokú japántudásnak Japánban, ha tényleg angol/amerikai cégnél helyezkedsz el ott.


(Mert ugye japán céghez perfekt japántudás kellene...)


Szóval Japánban nulla japántudással el lehet veszni, hacsak nem rövid időre, turistaként megy ki az ember.


Úgyhogy már most mehetnél melózni Japánba a felsőfokú angoloddal és kezdő japántudásoddal, de állítólag így sem egyszerű munkahelyet találni. Ha azonban megvan, onnantól állítólag könnyű út (persze ha jól érzed magad abban).


De pl felsőfokú angollal, pedagógia diploma nélkül is el tudsz helyezkedni óvodában. Ugyanis a japánok kapva kapnak a felsőfokú angoltudásúak után, óvodákba is ,mert a kicsinyek számára a szleik előynösnek tartják az angoltanulást.


(Más kérdés, hogy én csak 6 éves kortól javaslok idegen nyelvet tanulni, vagy már baba kortól lehet többnyelvű valaki, de a két életkor között elkezdve idegen nyelvet tanulni több a hátránnyal, mint előnnyel jár; ezt csak szakmai okokból tetem hozzá, de a te döntésed, milyen helyet keresel magadnak.)


Youtube-on van egy magyar fiatal nő, aki pedag.dipi nélkül japán oviban dolgozik, bár egyébként (érthető okokból) ott tilos megszólalnia japánul, nehogy akcentussal hasson japánul, a japán gyerekekre.

2017. jan. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elsősorban hazai terepen keresek munkát, de köszi a részletes választ!
2017. jan. 18. 14:34
 8/11 anonim ***** válasza:
L
2017. jan. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

A japán cégek valóban kapva kapnak az alkalmon ha mint álláskereső tudsz japánul legalább N2-es még inkább N1-es nyelvtudással + vállalati keigo, megemlítve persze, hogy mérnők vagy menedzseri képesítéssel (tudással) rendelkezel. Ugyanis főként termelő vállalatok vannak mo, ahol szaktudásra van szükség elsősorban, másodsorban a vállalaton belüli nyelv az angol.

Viszont ha tolmácsolni szeretnél az meg egy másik pálya, egyrészt belterjes, másrészt elkezdeni nehéz, mivel jó referencia azért szükséges, már ha komolyabb cégekről beszélünk.

Egyetemen 3 év alatt, ha ott kezdett tanulni és feltételezve, hogy japán szakon vagy, akkor olyan N3-ig tudsz eljutni, ha kitartó vagy és tényleg az időd nagy részét erre áldozod. Ha magasabb szintet szeretnél az minimum 1 év japánban lehetőleg ösztöndíjjal és nem árt ha elkezdesz part time jobot keresni kint, hogy szokd a keigot.

2017. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Japánban most pont mosogatókat keresnek.
2017. jan. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!