Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata izlandi nyelv tanulásával kapcsolatban? Mennyire nehéz? Mondjuk egy némethez mérten?

Figyelt kérdés

Angolul elég erős középszinten tudok, németül meg inkább erős alapszinten (nagyjából megértem ha mondanak valamit).


Láttam az izlandi nyelv tele van fura betűkkel, meg laikusként kb kiolvashatatlanok a szavak. Habár ez valamennyire a németre is igaz.


Attól most tekintsünk el, hogy mennyire hasznos tudás, csak az érdekelne mennyire nehéz.


2017. jan. 19. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egy valakit ismerek, akinek a lánya tanulta és már kint él vagy 15 éve.

Szerintem mivel a germán nyelvcsoporthoz tartozik, így lehetnek benne ismerős szavak, ha már esetleg tanultál németül.


Én tanultam és jelenleg norvégul tanulok és nagyon sok nyelvtani hasonlóság, azonosság van, illetve a szavak is sok hasonló vagy akár azonos is van a német és a norvég között is. Úgyhogy lehetnek azonosságok, hasonlóságok a némettel, mivel mind a kettő a germán nyelvcsalád tagja.

Kérdés, hol találsz hozzá tankönyvet, stb...?

Remélem segíthettem valamicskét.

2017. jan. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én Izlandon élve tanultam izlandiul, németül jól tudtam. Szerintem aki a németnek a nyelvtanát megszokta, azt nem nagyon éri meglepetés. Speciális karakter egyébként összesen három van, a kiejtési szabályok is megtanulhatók. Egy kicsit szeretik misztifikálni a nyelv nehézségét maguk az izlandiak is. Ott élve persze könnyebb, hiszen lépten-nyomon hallod, olvasod, használnod kell. Szóval szerintem megtanulható.
2017. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!