Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kanák gépeléshez milyen...

Kanák gépeléshez milyen beállítás szükséges linuxon, illetőleg windows-on? Elsősorban hiraganára érdekel.

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 22:55
1 2
 1/11 Tom Benko ***** válasza:
2017. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, de ebből az igen részletes leírásból kibogarászni még perfekt angolosnak se egyszerű, pláne nekem, aki alapfokú angolos vagyok csupán...


Nekem csak annyi kellene, hogy ubuntu / debian típusú LINUX rendszerekre mit kell telepíteni (több évvel ezelőtti verziókra érdekel), és ennyi (lehetőleg parancs soros megoldás érdekel).


Légyszi valaki?

2017. jan. 21. 20:45
 3/11 Tom Benko ***** válasza:

Én sem vagyok perfekt angolos, mégis megy. Nem mellékesen pedig tipikusan az ArchWiki a legtöbbet hivatkozott Linux segédlet, szokj hozzá.


Telepíted a japán fontkészletet, a japán konverziós eszközt és az UIM nevű programot.

2017. jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogyan?
2017. jan. 22. 16:00
 5/11 Tom Benko ***** válasza:

Hűha.


Na jó, kérdéseim:

1; Milyen Linux?

2; Milyen szinten állsz infóból?

2017. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Írtam a típust. Alap szinten megy, ezen linux változatok használata. Még egyszer tehát: lehetőleg parancssoros megoldást kérnék, mert a package manager-em nem mindig szuperál, lévén több éves linux verzió.


Köszi előre is.

2017. jan. 24. 15:47
 7/11 Tom Benko ***** válasza:

Ha több éves, akkor talán első körben frissíteni kellene:


apt-get update

apt-get upgrade


ezt érdemes átfutnod: [link]


Igaz, teljes japán környezetet csinál, neked meg csak a bevitelre van szükséged. Az első két pont csomagjait kell telepítsed, valamint az utolsóét.

2017. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi, próbálkozni fogok, de előbb pár gondolat, és kérdeznem kell ehhez. Tehát, én nem azt írtam, hogy Debian-om van, hanem Debian TÍPUSÚ/ALAPÚ disztróm. És egyébként olyan, amit nem lehet frissíteni, csak ha a teljesen leszedi az ember az egészet, azt meg -érthető okokból- nem szeretném.


A linkről az első kettő parancsra és az utolsó parancsra gondolsz? Ezekre:


sudo dpkg-reconfigure locales


LANG="ja_JP.UTF-8"


apt install ibus-anthy


?


Ezek, ugye, nem írják felül a többi font készletet, pl a latin betűimet? Csak hozzáadja, melléteszi?

2017. jan. 27. 18:52
 9/11 Tom Benko ***** válasza:
Nem írja felül. Milyen OS az, amit nem lehet frissíteni, csak újratelepíteni? (Linpus lenne? De az nem Debian, hanem RedHat-based.)
2017. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Maradjunk a lényegnél, ha nem gond. :)

Tehát, jól másoltam ki azt a 3 parancs sort, amelyekre gondoltál? Egymás után beütöm a terminálba, és elvileg telepíti a hiraganákat és a katakana készletet is?

2017. jan. 28. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!