Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri-e olaszt tanulni?...

Megéri-e olaszt tanulni? Mennyire nehezen tanulható? Melyek a nehézségei?

Figyelt kérdés
Spanyotl szerettem volna ingyen felvenni az egyetemen, de most pont rossz időpontban volt, míg az olasz nem, ezért olasz kezdőt vettem fel. Nagy különbség van-e a két nyelv között? Köszönöm előre is a válaszokat

2017. jan. 23. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem akarlak oltogatni, de ez hihetetlenül hülye kérdés...

Ha spanyolt akarsz tanulni, akkor miért nem várod meg, amíg lehetőséged lesz tanulni, annak nincs értelme, hogy kényszerből tanulj egy nyelvet.

Ha angol tudásod van és egy kis nyelvérzéked akkor nem lesz gond, azonban a két nyelv eléggé hasonló mindazonáltal a franciát is ide lehet sorolni érthető okokból mivelhogy egy nyelvcsaládba tartoznak, szóval olyan rettentően nagy különbség nincsen közöttük.

Nem mondom, hogy folyékonyan beszélek olaszul, ámbár azt elmondhatom, hogy eléggé magas szintre fejlesztettem a tudásomat (van belőle nyelvvizsgám, angolból is)

A kiejtés és olvasás nem nehéz, az igeragozás kutya kemény ugyanakkor logikus és könnyen értelmezhető ráadásul az egész nyelv logikus.

Bármelyik nyelvet akkor éri meg tanulni ha hasznát is fogod venni: az olasz használata világviszonylatban elenyésző mellesleg Európában lehet vele boldogulni tekintve hogy kezd divatba jönni a használata. Ha Olaszországban akarsz dolgozni vagy itthon cégnél, műfordító, tolmács, tanár akkor hajrá mert keresik itthon is az olaszul jól beszélő magyarokat :)

Ha további kérdésed van szívesen válaszolok privátban bármire :)

2017. jan. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Először is egyet kell értsek az előző kommentelővel. Egy nyelvet kizárólag akkor tudsz rendesen megtanulni, ha tetszik a hangzása, a beszélőinek a kultúrája,megvan a kellő motivációd hozzá stb. Én angol-olaszos vagyok, de tanultam már spanyolt is. Nyelvtanilag eléggé hasonlít a kettő véleményem szerint, az olaszét mondanám egy nagyon picivel nehezebbnek. Erről a részről nem is nagy baj , hogy olaszt vettél fel, mert utána, ha rendesen megtanulod, akkor akár autodidakta módon is el tudod sajátítani a spanyolt. :)
2017. jan. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!