Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Past perfect vagy present...

Past perfect vagy present perfect?

Figyelt kérdés

Tegnap repülőn utaztam, eddig még soha nem repültem.


I was travelling by plane yesterday, that momment I have never travelled by plane.


vagy


I was travelling by plane yesterday, that momment I had never travelled by plane.



2017. jan. 30. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Yesterday I traveled by plane. I had never flown.
2017. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Girgoy ***** válasza:
60%

Az előző jó. Esetleg még egy "before (that)" mehet a végére.


A lényeg, hogy a Past Perfectnél azt akarjuk hangsúlyozni, hogy a múlt egy adott pillanata előtt történt/kezdődött valami, a Present Perfectnél meg a jelen ez a viszonyítási pont. Ha tegnap már repültem, akkor nem mondhatom, hogy a jelenig bezáróan nem repültem, hanem csak azt, hogy tegnapot megelőzően nem, vagyis múlt idő lesz.


(AZ elején meg jobb a Simple Past a Past Continuous helyett - ahogy 1. írta. Ez inkább csak egy ténymegállapítás, a Past Cont. pedig leginkább akkor használatos, amikor valami egy adott pillanatban éppen folyamatban van, pl. "At 5:36 PM I was flying from Chicago to New York.")

2017. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

PAst Perfect mert egy múlt beli idő előtt nem repültem. Különben meg ezt sokan mások is eltévesztik.


I was travelling by plane yesterday, and until that moment I had never traveled by plane.

2017. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!