Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Napi 8 órás nyelvtanfolyammal...

Napi 8 órás nyelvtanfolyammal mennyi időbe telik alap szintről nagyon jól megtanulni angolul (külföldi irodai munka ajánlatot kaptam, de kevés az angolom a tulaj szerint)?

Figyelt kérdés

Kinnt voltunk az usa-ban a barátnőmmel az ő gyerekkori barátnőjénél akinek ottani férje van. Ö is programozó mint én, saját cége van.

Jól összebarátkoztunk, felajánlotta hogy felvenne magához (mutattam neki a referenciáimat) viszont azt is hozzátette hogy nagyon nehézkes az angolom (ez igaz, sokszor nehezen értettük meg egymást) és ezen elötte javítani kéne! Legalább annyira hogy ne fejben szótárazzak és igeidők nélkül tegyem a szavakat mondatokba, ha kérdez valaki valamit.

Munkámban aktívan használom az angolt írásban, de szóban egyáltalán nem.


Mennyi idő lenne 8 órás nyelvtanfolyammal egy magabiztos nyelvtudás?

Őszre összejöhetne?


2017. febr. 1. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Azt javaslom hogy kerülj egy nyelvű környezetbe, tehát légy rákényszerülve arra hogy a magyart nem is használod. Én 60 órát így vettem részt egy tanfolyamon, egynyelvű tanárunk volt. Majd a tanfolyam másik 60 óráját kétnyelvű tanárok tanították, azokon az órákon egy mukkot sem tanultunk, mert ha netán mégis, akkor meg az első kiváló 60 órán tanultakat felejtettük el. Úgyhogy felejtsd el azt a környezetet amiben akkor használhatod a megszokott magyart mikor csak akarod. De ha rákényszerülsz hogy csak angolul tudsz kommunikálni, az eredményen meg fogsz lepődni. Szerintem a mostani szintedről őszre simán elérheted a megfelelő szintet ezzel a módszerrel. Vagy munkát vállalsz őszig egy angol nyelvű országban, vagy ilyen közeget keresel idehaza. De magyar társad se legyen lehetőleg mert akkor magyarul fogtok csevegni egymással és akkor hiába vagy angol nyelvű országban is.
2017. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem 2-3 hónap alatt elég jól menne már. Őszre biztosan!!
2017. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!