Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szakmai angolt honnan érdemes...

Szakmai angolt honnan érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Középfokú nyelvvizsgám van, igaz 7 éve szereztem, de angolul nézek filmeket, megérteni megértem, beszélni nehezebben a gyakorlás hiánya miatt, de tanulom, hogy meglegyen.

De, pár hónap múlva lehetőségem lesz egy külföldi munkalehetőségre ahogy lediplomázok tavasszal, de ehhez megkéne tanulnom a szakmai angolt. Erősáramú berendezések szakmai angolját kéne megtanulnom. Honnan lehet ehhez anyagot szerezni? Idevágó könyvet néztem, de 150 dollárt egy könyvre nemigazán tudok rászánni.



2017. febr. 2. 10:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyent mindenkinek magának kell összegyűjteni, más ugyan nem tudja, ő mit akar elérni. Még ez is, hogy erősáramú berendezések, ez is egy igen rugalmas határokkal rendelkező megfogalmazás.

Egyszerűen el kell indulni valahogyan, egyetlenegy szót ki kell választani (mivel ugye ködös a megfogalmazás, hát nem lehet tudni, hogy kisfeszültség? nagyfeszültség? készülék? gép? védelem? mások kissé a dolgok itt és ott, de ez csak egy pont, stb) mondjuk egy Schneider, ABB, stb katalógusból, beírni a wikibe, és jönnek a találatok, szakcikkeket olvasni, azokból a talált szakkifejezések nyomán tovább ágazni, az irodalomjegyzékek hivatkozásait beütni a google-ba, hátha megvan az adott könyv, de ha nem, akkor hasonló témájú cikkek megjelennek, ahol szintén irodalom volt, ésígytovább.

Vadászni a 4shared és a scribd oldalakon a címszavakra, ezeken az oldalakon van egy csomó irodalom, aminek nem kéne ott lennie, stb.

Régi (70 év lejárt) szakirodalom fellehető az archive.org oldalon, bár keresni nem mindig egyszerű ott. Illetve találni. :)

Google-ba beírható: what best reference electrical engineering, meg még pár vágyott szó utána, hátha szűkül a kívánalmak szerint a kör.


Egy könyv? Ötven könyv. :)

2017. febr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!