Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cambridge (CAE), IELTS vagy TOFL?

Cambridge (CAE), IELTS vagy TOFL?

Figyelt kérdés
Melyik a leghasznosabb külföldi tanuláshoz? Mik az előnyök, hátrányok? Sokat segítene, ha több tapasztalatot kapnék. Előre is köszönöm!

2017. febr. 3. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hova szeretnél menni? IELTS és Cambridge UK-ba, TOEFL az USA-ba jó elsősorban, persze vannak átfedések. Inkább azt kéne megnézni, hogy a te általad kinézett intézmény mit és mennyit kér, mert a legtöbb egyetem megkéri a nyelvvizsga típusát és a minimum pontszámot/szintet.


Anno TOEFL-re készültem, nem olcsó, de szerintem jóféle nyelvvizsga, ha stabilan beszéled és érted a nyelvet, használod napi szinten, akkor meg is lehet csinálni jó színvonalon.


Ami hátrány, hogy az IELTS és a TOEFL is két évig érvényes, tehát újítani kell, és itthon érvénytelenné válik. (A CAE-t nem tudom, de talán az is.)

2017. febr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elsősorban az Egyesült Királyságban gondolkodok. Igen, tudom, hogy egyetem válogatja a követelményeit, az egyetlen probléma viszont az, hogy még alig néztem 1-2t ami szóba jöhet. Eddig, akiket kérdeztem, mind mást ajánlottak (IELTS vagy CAE) és valóban, ezt a kettőt a legtöbb helyen el is fogadják. Olyat is olvastam a British Council honlapján, hogy a Cambridge eleve akkreditált, ami nem egy hátrányos dolog. Az IELTS-nél viszont az tetszik, hogy elmegyek és mindenképpen kapok egy valamilyen szintű nyelvvizsgát (egybként C1 a cél), amit aztán szintemelőztetni is lehet, ha jól tudom. Szóval, nem tudom, mi legyen és lassan el kéne dönteni.
2017. febr. 4. 11:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor a TOEFL kiesett, a másik kettőből választhatsz. Én továbbra is azt mondom, hogy ki kell nézni azokat a felsőoktatási intézményeket, amik szóba jönnek, és annak megfelelően dönteni. Nagyon mellényúlni nem tudsz, mindkettő nyelvvizsga elfogadott ott és itthon is, és jó.
2017. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először válassz intézményt, és az alapján döntsd el. van olyan intézmény, ami csak IELTS-et fogad el, mert az biztosan "friss", ráadásul itt a listening csak egyszer megy le - mondván, hogy egy egyetemi előadáson is elsőre meg kell értened, mit mond a prof. Más viszont a CAE-t szereti, mert abban van "Use of english" amin sokan el szoktak bukni, szóval az valamivel nehezebb.

Arra is figyelj, hogy az egyetemek külön emgadják, hogy milyen szintet várnak el ezeken a nyelvvizsgákon. Ielts-ből legtöbbször azt hiszem at olvastam, hogy 6.5 bandet kell elérni átlagban, és minden legyen 6, vagy a felett.

2017. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

IELTSet mindenhol elfogadják. Viszont baromi nagy hátulütője a pontozása. Ha egy feladatot elrontasz akkor máris csak 8 pontod van. Ami már csak C1 szint és minden pontvesztessel esik a vizsgád szintje. Nagyon stresszes! Pl én az olvasás részét rontottam el amire végül 6,5 pontot kaptam ami B2 szintnek felel meg... pedig minden másból c1/C2n teljesítettem. Nagyon gondold át hogy ez megéri e neked, mert nagyon szivatos vizsga.


A Cambridge nehéz ugyan, de az egy hagyományosabb nyelvvizsga. Ami annyit tesz hogy 60% fölött átmentél. Megvan a szint és mehetsz dolgodra. Senki nem nézi a százalékot.

De Ieltsel mindneki látni fogja hogy hogyan is sikerült az a vizsga... és a reading része tényleg eszelosen nehéz!

2017. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát azért a CAE-nél is van 3 fokozat, aki az IELTS-ről tudja, hogy a pontszámok mit jelentenek, az a CAE papírról is látja, hogy milyen szinten vizsgázott a delikvens.
2017. márc. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!