Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek segítené ha...

Szerintetek segítené ha latinul megtanulnék mielőtt orvosira megyek?

Figyelt kérdés
gondolok itt a Duolingo online tanfolyamra...

2017. febr. 11. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Az orvosi pályán használt szavak, kifejezések úgysincsenek benne az "alap" latin szókincsbe, azokat akkor is újként kell megtanulnod, ha már tudsz latinul "egy pohár vizet" kérni. A latin nyelvtanra sem lesz szükséged, mert nem latin szépirodalmi szöveget alkotsz, hanem egy magyar nyelvű szövegbe használsz fel latin kifejezéseket is.

2017. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Maximum könnyebben abszolválod a latin kurzust, de egyébként technikailag nem sokat segítene.
2017. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alap és a birtokos esetet valamint az egyes és többes szám ragozását ha megtanulod, akkor már könnyebb lesz, de nem a latin lesz az a tárgy, ami miatt aggódni fogsz.
2017. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Én orvosira járok, és voltak olyan csoporttársaim, akik érettségiztek latinból, egyrészt el tudták fogadtatni az érettségit, mint "tárgyat", ergo nem kellett a kötelező orvosi latinra bejárniuk, másrészt sokkal könnyebben tanulod az anatómiát, ha már van egy kis latin tudás a fejedben. Valaki írta itt, hogy egy pohár vizet tudni fogsz kérni, orvosin ez nem segít, ez teljesen így van, viszont amikor nyelvet tanul az ember, kicsit "latinos" gondolokodásúvá válik, remélem érted, mire gondolok. A deklinációkat meg hasonlókat itt is tanították, azokat te már tudnád, így nem lenne problémád azzal, hogyha egy ligamentum (szalag) mögé oda kell tenned, hogy anterior, akkor te azt tudd már, hogy anterius lesz a főnév milyensége miatt. Vágj bele, én is megtettem volna, ha tudom előre.
2017. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépén a válaszokat, szerintem most van is rá idom míg nem járok egyetemre bele is kezdek.
2017. febr. 11. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá időd, akkor jó ötlet lehet, de ha most készülsz az érettségire, akkor attól ne vegyen el időt, nem érné meg...Hajrá!
2017. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egész latin tudás amire az orvosin szükséged lesz benne van Takáts Zsuzsanna orvosi terminológia könyvében.

Ennél többet meg ne tanulj, mert soha többet nem fogod használni.

2017. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!