Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak (angol nyelv)?

Hogyan tanuljak (angol nyelv)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8. éve tanulom az angol nyelvet. Nem volt kedvencem, de jó tanárom volt, így jól ment a nyelv és el is voltam az órákon. Aztán gimibe mentem és mivel nyelvtagozatos ált. suliba jártam azt hittem a jobbak között leszek az osztályban. De nem így lett. Kifogtam egy olyan tanárt, aki ugyan nem egy vadállat, de egyszerűen nagyon nem jön be a stílusa, a gondolkodása és a kisugárzása. Emellett pedig nem is bír engem - talán azért, mert béna vagyok, vagy nem tudom -, de annyira lealacsonyítva érzem magam az óráin. :/ Pedig annyira csak nem lehetek hülye, ha eddig jól ment a nyelv. Mindig lead egy anyagrészt és megcsináltat 5-8 feladatot, aztán meg el van szállva magától, hogy ő szerinte egy tök jó tanár. Persze, nem azt mondom, lehetne ezerszer rosszabb is, de nekem nem elég az a pár feladat, hogy minden teljesen a helyén legyen a fejemben.

Szóval nincsen motivációm, nincsen sikerélményem, ezért már oda jutottam, hogy utálom az egész nyelvet és nem is érdekel az egész hülyeség. A jegyeim is leromlottak és tudom, hogy javítanom kéne, de már nincsen erőm hozzá, pedig szükséges lenne. Bár a TZ-k még kb. mennek, de a szókincsem és a kommunikációs készségem (kiejtés és reagálás a másik fél mondanivalójára) nulla.

Kérdés, hogy hogyan szerezhetnék egy kis önbizalmat a nyelvvel kapcsolatban? Hogyan fejlesszem azokat a dolgokat, amik nem mennek? Rá szeretnék állni a nyelvre, mert mindenképpen kell egy középfokú nyelvvizsga a továbbtanuláshoz. És mit tegyek, hogy ne érezzem olyan hülyének magam? Tanuljam valahogyan előre az anyagot, hogy a tanár azt higgye, hogy jaj, de jól megy, vagy mi? Nem akarok képmutató, stréber lenni, azért mert ő így bánik velem, de nagyon idegesít a viselkedése. :(

Az értelmes válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



2017. febr. 12. 00:21
 1/5 DiaHajtó válasza:
Szia nekem ugyan ez volt a problémám. Ha nagyon nem megy akkor tanácsos egy nyelvtanár keresni aki heti 1-2 alkalommal korrepetál téged és van ideje arra, hogy elmagyarázza neked mindent amit az iskolai tanárodnak nem sikerült. De egy nyelvet úgy a legkönnyebb megtanulni, hogy hallod. Hallgass angol nyelvű zenéket, kapcsold a TVt angol adóra és nézz meg olyan filmeket angolul amiket már láttál és tudod miről szól. Lehet hogy eleinte szinte semmit nem fogsz érteni belőle de tudat alatt rögződni fog, mert hallod és sűrűn találkozol vele. Nekem bevált egy próbát neked is megér :)
2017. febr. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Magolni kell. Sokat.
2017. febr. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele.

Még csak nem is volt utálatos a tanár, de az osztály legjobb csoportjába kerültem, ami egyrészt nagyon jó volt, mert sokkal többre jutottam, mint a következő csoport, de itt papíron én voltam a leggyengébb:S (mondjuk a csoport negyede volt hosszabb időt anyanyelvi környezetben) - végül sikerült a középmezőnybe felküzdeni magam, de úgy jöttem el a suliból, hogy soha többet nem vagyok hajlandó csoportos nyelvórára beülni (a nyelvtanulást nem adtam fel, de csak itthon tanulok).

Külön nyelvi környezetre van szükséged, ahol nincs rajtad mindig a tanárod szeme: vagy egy külön tanárra, akivel szabadon beszélgethetsz és segít begyakorolni az anyagot vagy ha nincs erre lehetőséged, akkor keress külföldi diákokat, akikkel beszélgethetsz (nem fontos, hogy angol anyanyelvűek legyenek, talán még jobb is, ha az angol "csak" közös nyelv, mert akkor tudod, hogy nekik is dolgozniuk kell(ett) azért, hogy magas szinten tudjanak kommunikálni angolul, én nem érzed rosszul magad, ha hibázol (persze akkor nagyobb az esélye, hogy nem javítják ki a hibáid, de az önbizalmadnak talán többet is használ, ha nem áll mindig melletted valaki, aki javítgat, hanem az a lényeg, hogy megértsétek egymást - jobb lenne személyesen, de ha nem megy, legrosszabb esetben ott a skype.

2017. febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hiszen ki is jelölted az utat: nekem nem elég az a pár feladat, hogy minden teljesen a helyén legyen a fejemben...


Hát akkor szerezz be gyakorló anyagokat raklapszám, és állj neki.

2017. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!!! :)

#1 : Tegnap lefordítottam néhány új számot és tök sok új szót tanultam vele, aminek nagyon örülök. Köszönöm a tippet. Azt hiszem folytatom a fordítást. És kivettem a könyvtárból a kedvenc könyvsorozatomat is, elég sokszor kell a szótár, ha kb. meg is értem a mondatot, vannak szavak, amik nem ugranak be, vagy nem is tanultam őket, de próbálom memorizálni, hogy legközelebb meglegyen. Majd ha lesz időm rákesek valami filmre is. Valaki tud valami viszonylag egyszerűt ajánlani hétköznapi szavakkal? És az lenne még a kérdésem, hogy ha egy filmben nem ismerek egy szót, de minnél többször hallom, attól miért fog megmaradni tudat alatt?

#3 : Köszi a tippeket.

#4 : Igen, tudom sok gyakorlás. Csinálom is, ezért jók a TZ-im. Csak már kezdem feladni az egészet. És amúgy a szókincsemen és a kommunikációmon kéne változtatni.

2017. febr. 14. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!