Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgával kapcsolatos...

Nyelvvizsgával kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Szeretnék letenni egy angol középfokút, de nem nagyon vagyok otthon a témában. Sok sorozatot nézek, sokat magyar felirattal, illetve idén (feliratok hiánya, vagy hetes késése miatt) soknál átálltam az angolra. Egy weboldalon napi szinten szoktam beszélgetni több emberrel, translate segítségére ritkán szorulok, max olyan szavaknál, amik nem fordulnak annyira gyakran elő, illetve, hogy helyesírást csekkoljak.


Ezek alapján mennyire lenne esélyem középfokú nyelvvizsgán? Nem tegnap kezdtem el mindezt művelni, évek óta folytatom, nyelvtan az ami bajos lehet, ugyan tanultam suliban, de nem igazán figyeltem oda... :) megkértem a weboldalon, hogy a gyakori hibáimra hívják fel a figyelmem, megtették, azok azóta mennek, de inkább nem is tudom, "megérzésből" használom a nyelvtant, nem tudás alapon.


Munkáltató mennyire nézi, hogy hol szereztem a nyelvvizsgát?

Melyek azok a sulik, amiket már emberszámba vesznek, ha nézik?

Mennyire nehéz egy vizsga, írásbeli vagy szóbeli a neccesebb?

Nem gondolkodom külföldi munkán, de ha úgy lenne, külföldön mennyire nézik, hogy megvan? Érettségim van, meg egy FSZ képzésem, ami semmit nem ér, szóval alap munkákra értem.

Illetve a felsőfokú mennyire nehéz? Oda már anyanyelv szintű ismeret szükségeltetne?


Bocsánat a sok rizsáért... :)


2017. febr. 20. 05:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyit kifelejtettem, hogy ti hol csináltátok meg, és hogy ment?
2017. febr. 20. 05:14
 2/3 anonim válasza:
Szia! Én a katedránál tettem euro nyelvvizsgát. A reading meg a listening nem volt túl könnyű, azt hittem rosszabbul fog sikerülni, de végül mégiscsak 80% felett lettek, szóval annyira mégsem volt nehéz, csak annak éreztem. Nekem az writingnál vontak csúnyán sok pontot, de valószínűleg közrejátszott az, hogy nem igazán készültem rá. A szóbelin a vizsgáztatók teljes faarccal ülnek és nem igazán beszélnek, ami lehet demotiváló valaki számára, de valaki meg pont örül, hogy hagyják kibontakozni. A párom sajnos nem igazán beszélt angolul, így nincs túl jó véleményem a páros részről, de egyébként nagyon korrektek voltak, minden rendben volt. Én sorozatokból nyertem az össz angol tudásom és két évnyi folyamatos angol használat után majdnem 90%-os emelt érettségit tettem, úgyhogy plusz tanárt csak azért ajánlanék, hogy típusfeladatokat gyakorolj vele és segítsen a szóbeliben :)
2017. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
BME
2017. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!