Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar nyelvvizsga hogyan...

Magyar nyelvvizsga hogyan működik? Mi a rendszere?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy magyar nyelvvizsgát ki teheti le? Úgy értem biztos, hogy van ennek egy rendszere, mint pl.: akik x éve itt élnek, azok nem vizsgázhatnak. Én nem vagyok magyar állampolgár. Hallottam, hogy van magyar nyelvvizsga és érdekelne, hogy én mehetek el vizsgázni úgy, hogy lassan 10 éve itt élek. Természetesen nem megy tökéletesen, de azért anyanyelvként tekintek a magyarra. Idén érettségizek és szükségem van plusz pontokra (angolbol emeltezek, ezért az angol nyelvvizsgám pontja nem számit bele). Ha valaki ebben nagyon jártas kérem segítsen. Köszönöm előre is a válaszokat.

Ui.: kérlek nézzétek el a helyesírásomat.



2017. febr. 21. 19:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Felvi-n csinaltam egy pontszamito kalkulatort es nem talaltam magyar nyelvvizsga topikot. Ezek szerint nem is lehet beleszamitani a felviteli jelentkezesbe?
2017. febr. 21. 20:10
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen írsz magyarul. Gratulálok, ügyes vagy. A kérdéseidet szerintem tedd fel a felvi.hunak emailen, mert ott biztosan a megfelelő választ kapod!
2017. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igyekszem :) bár azt mondhatom, hogy az eddig tanult nyelvek közül a magyar volt számomra a legnehezebb. Ha nem itt élnék, akkor nagy valószínűséggel 10 év után nem így tudnék magyarul :)

A felvi-re, ha e-mailt írok, akkor félek attól, hogy kb. 1 hónap múlva kapok választ (ugyan ez volt az oktatás.hu-nál valamint a kormányablaknál is...)

2017. febr. 22. 00:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem levelet kell írni, hanem feltelefonálni a Rigó utcát azonnal, mert magyar nyelvvizsgát nem szerveznek gyakran.
2017. febr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!