Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítsük kicsit egymást! Aki...

Segítsük kicsit egymást! Aki volt már orgió szóbelin mesélne nekem milyen kérdéseket tettek fel neki a vizsga első részében? Valamint egyéb tapasztalatokat is szívesen fogadok. + magnóra hogy érdemes készülni?

Figyelt kérdés

Tudom mindig mást kérdeznek de szeretném kicsit beleélni magam hogy milyen lehet.. mivel jövő héten megyek.

Nem tudom de egy csomó szövegnél ha megpusztulok is alig tudom kivenni mit mond a fickó.. vagy eldörmögi vagy hadar... hogy készüljek még hogy jobban megértsem?


2017. febr. 22. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
És Te hogyan segítesz a válaszolónak?
2017. febr. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én 3éve voltam sajnos nem sokra emlékszem talán arra hogy készülj úgy hogy ha egy temarol elmondtad ami eszedbe jut akkor lokjed a rizsát:)
2017. febr. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Marmint dumalj nyugodtan mintha egy olyaanhoz beszelnel aki szeret teged hallgatni
2017. febr. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én a hálámmal segítek hogy hálás leszek :) a válaszolókat pedig ez boldogsággal tölti majd el főleg azokét akik értelmeset szólnak a témához :))
2017. febr. 22. 01:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem lehetsz hálás. Felsőfokún voltam, bemutatkozás címén jó hosszút stand upoltam, amire a vizsgáztató csak annyit mondott, hogy milyen jó, hogy ilyen közlékeny, nyitott ember vagyok. Utána még annyit kérdezett, hogy nem tartom-e unalmasnak azt a munkát, amivel majd pénzt fogok keresni. Aztán képet kellett húznom, a képen két kövér ember ült egy tál gyümölcs felett. Jó 5 percben összeszedtem az ismereteimet egészség, népbetegségek, táplálkozástudomány, sportok témában. Annyi kérdés volt erre, hogy étkezem-e gyorsétteremben, miért nem és mit gondolok arról, ha valaki olyan alkat, hogy nem tud lefogyni. Aztán jött a szituációs feladat, ami arról szólt, hogy az ő gyereke sehogy sem bírható rá a tanulásra és miket tudnék javasolni, hogy egy majd' felnőtt embert tanulásra lehessen bírni. Erre nem emlékszem, miket feleltem, de valószínűleg jól felelhettem, mert a három készségre 15/15, 15/15 és 15/14 pontokat kaptam.

A magnóra meg nyilvánvalóan hanganyagokkal lehet készülni. Figyelj arra, hogy lehetőleg standard kiejtésű anyagokat válogass. Kétszer fogod hallani a szöveget, már az első körben érdemes jegyzetelni, mert lehet, hogy kevés lesz az időd csak a második kör alatt válaszolni mindenre. Nekem a tavaszi fáradtság tüneteiről, gyerekekre gyakorolt hatásáról, leküzdésének módszereiről szólt a szövegem.

2017. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1000 kérdés 1000 válasz tankönyv,rengeteg sorozatnézés,olvasás,beszédgyakorlás,szókincsfejlesztés.Én így gyakorlok a vizsgára,úgy hallottam hogyha ezeket mind végzed napi rendszerességgel akkor nem érhet meglepetés,akármit kérdeznek tudsz rá válaszolni.Most fogok menni felsőre de voltam közepen is.Figyelj majd arra hogy mit mondassz nekik,mert valamit az elmondottakból nagyon kiemelhetnek és jobban belekérdeznek,a bemutatkozós résznél amikor a hobbijaimat mondtam akkor megemlítette hogy szeretek focizni.Errefel meg ott megállított és megkérdezte hogy mik a foci szabályai :D oké nem olyan bonyolult de akkor olyan váratlanul ért ez a kérdés hogy majd legurultam a székről :D
2017. márc. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

koszi:) velem rendesek voltak de a magno miatt izgulom mar szet magam dog lassan javitanak

de remelem nem kell aprilisban menni :D

2017. márc. 21. 00:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondanál te is dolgokat hogy pontosan mit kérdeztek, hogyan zajlott ponzosan a vizsga? Mennyi pontot kaptál a 60-ból? Reálisan pontoztak ?Nagyon félek,hogy valami abortuszt,klónozást, vagy valami ilyesmit kapok :D Nyilván készülök ezekre is csakhát na érted jobb lenne a családról,a munka világáról vagy az egészségestáplálkozásról kellene beszélni :)
2017. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ui : így nem csak a háláddal de a saját tapasztalataiddal is segítessz mindenkit hanem a tapasztalataiddal is :)

Előző komiban véletlenül egybeírtam az *egészséges táplálkozást :) Előre is köszi a választ! :)

2017. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!