Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan segítsek a legjobb...

Hogyan segítsek a legjobb barátomnak a nyelvvizsgában?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz a vizsgája. Már nekem volt tavaly nyelvvizsgám és most próbálok neki segíteni. Kötetlen beszélgetés,képleírás,szituációk, de sajnos nem megy úgy,ahogyan kéne.

Sajnos hamar elmegy a kedve. Hogyan vegyem rá és milyen "trükköket" alkalmazzak?


2017. febr. 23. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Türelemmel. Kössètek össze a kellemest a hasznossal, bár egy hèt alatt ne várj csodát... Mi nem megy? Nyelvtan, kommunikáció, szövegèrtès vagy írás? Nèzzetek filmet felirattal, fordítsatok dalszövegeket. Vannak ingyenes online tesztek. Én nem könyvből tanítok, mert nyelvet nem lehet magolni. Kitartás, drukkolok nektek!
2017. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Úgy csináljuk, ahogyan a nyelvvizsgán várható.A bemutatkozás az elég jól meg. Aztán a képleírás. Tudja a szövegeket,amiket Tanárnő rakott fel a csoportba, meg azt a tömérdek témát is, amit én küldtem el neki, vissza is adja, de ha el kezd gondolkozni közben (vagy belekérdezek), akkor sajna megakad.

El kell,hogy mondjam,hogy most sajnos erre az évre pont azt a Tanárnőt kaptuk, aki alig készít fel és ő mondogatja állandóan, hogy menjünk nyelvvizsgázni. (Szerencsére én tavaly letettem a másik tanárunkkal.)

Nagyon szeretnék segíteni a barátomat, csak elég hamar "felrobban". Remélem fog sikerülni és összejön neki a vizsga!

2017. febr. 26. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!