Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti melyik nyelvet választanáto...

Ti melyik nyelvet választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Választanom kell egy nyelvet gimiben. Német, angol kilőve. Németből anyanyelvi vagyok, mert ilyen nyelvű országban születtem és élek. Angolt pedig ovitól tanulom. Van belőle c1 vizsgám. Ezt csak azért írtam, hogy ne ajánlja senki ezeket. Ami nekem nem tetszik : arab, francia, orosz. Ami szóba jöhet :

1. Olasz / spanyol : anyum erdélyi származású. Román 2. anyanyelve. Tudna segíteni. Évekig tanultam latint és orvosira szeretnék menni.

2. Kínai : apu nagyon jól beszéli, mert 5-6 éves korától tanulta kínai embertől. Engem érdekelnek az ázsiai kultúrák. Ja és van kínai barátom is.


2017. febr. 26. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő jó választás, ha érdekelnek az ázsiai kulturák, akkor talán a kínai izgisebb lesz.
2017. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja mindkettő jó választás lehet viszont én is a másodikat javaslom mivel nagyobb a háttered akik tudnak segíteni

Igaz hogy a románból anyád tudna segíteni a az olaszban/spanyolban/franciában mellesleg apróbb elemeiben eltérőek ezek a nyelvek

Ami engem illet én olaszul beszélek

2017. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az olaszt vagy a franciát ajánlom (esetleg spanyol). Ha orvosira szeretnél menni akkor ezek sokat segítenének a latinban is. Ázsiai nyelvet pedig szerintem nem éri meg tanulni, legalábbis én hasznosabbaknak tartom a latin nyelveket.
2017. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olaszt, spanyolt nem ajánlom, itt Közép/Kelet-Európa határán nem olyan hasznosak + a román legfeljebb akkor lenne (nem annyira hatalmas) segítség, ha te magad beszélnéd, a szókészlet miatt (inkább az olaszban segítene). Kína egyre nagyobb hatalom, ráadásul itt Európában is sokan vannak, hátránya, hogy igen bonyolult (legalábbis az írása, bár én ezt csak hallottam, személyes tapasztalat nincs).
2017. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!