Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri japán nyelvet tanulni?

Megéri japán nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Mit kezdhetnék vele a jövőben? Milyen munkát vállalhatnék vele és megtudnék-e élni ebből?

2017. márc. 4. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Most jönnek a lepontozások, DE..manapság nagyon nagy divat lettek az ázsiai nyelvek, de nem tudom miért. Európában szinte senkit sem érdekel, ázsiába pedig nem tudom ki akar költözni európaiként. Ha ez a cél, akkor viszont nyílván megéri. Sokkal inkább ajánlom angol mellé akár a németet, akár az olaszt, vagy a franciát, esetleg spanyolt.
2017. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
Jenben kapod a fizudat
2017. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 renji7575 válasza:
42%

Én is tanulom és én fogok is vele sokat kezdeni.. 15Km-es körzetbe egy csomó cég van ami japán vagy japán társtulaj..

suzuki toyo, Zoltek, diamond electric, újabban a "kogen"-nél is és + - néhán kissebb cég az esztergomi ipari telepen.. és ha jól tudom a toyo-bol 2 van magyarországon.. + még valami gumi gyár is..

Egyet mondok neked.. a japán nyelv kurwo könnyű (nyelvtanilag).. Azzal kell megbarátkoznod hogy 2000 kanjit tudnod kell majd megjegyezned és fejbentartanod akár 1-6 olvasatig.. + a magyar jelentései és legalább 3 példaszó kanjiként..

Első ránézésre bonyolultnak tűnik de ha követed a vonási sorrendet meg a többit elég hamar megváltozik a véleményed.. a hiragana katakana meg semmi mert mind a 2 30-32 betűböl áll. az animék miatt is sokan neki állnak a nyelvnek úgyhogy én csak ajánlani tudom hajrá

2017. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző, ez mind szép és jó, viszont a haladók szerint haladó fokon elég kemény tud lenni a japán nyelvtan. A számlálószavak se kismiska, bár megtanulható, hiszen ideálisabb bármilyen nyelven elsősorban mondatokat, kifejezéseket tanulni, tehát szintetikusan; és csak mellékesen a megrögzött, hagyományos analitikus módszerrel.


De azért a számlálószavak kissé ijesztőek, főleg mert sok a rendhagyó, és hát van belőlük 170-féle...


A tiszteleti beszéd se kismiska, állítólag.


De alapfokon nekem is könnyűnek látszik a japán nyelv, bár ezt nem tudom igazán megítélni, ezért hivatkozok haladókra.


És egyébként nincs betű a japánban -hacsak nem a kötelezően nyugati mintájú latinbetű-használatot és latin átírást nem tekintjük-, tehát ne vezessük félre a kezdőket és laikusokat. ;) Szótagra (pontosabban morá-ra gondoltál). Azokból van 46-46 alapelem, írott formában.


Kérdező, Magyaro-on, EU-ban is akadnak japán cégek, ott előny a japán tudás, de tudtommal, minimum középfoktól veszik figyelembe, átlagos esetben 3 év intenzív tanulás legalább, nulláról.

2017. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!