Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsga angol középfok...

ECL nyelvvizsga angol középfokról részletes leírás?

Figyelt kérdés
Készülök a nyelvvizsgára, és olyan problémám van, hogy nem tudom hogyan is épül fel a szóbeli része. Olvastam a honlapon, hogy 2 részből áll (irányított beszélgetés és az önálló témakifejtés). De azt nem értem, hogy akkor tanuljak konkrét tételeket, vagy inkább kérdés-válasz formájában tanuljak az adott témáról? Valaki aki már volt ECL angol középfokú nyelvvizsgán felvilágosítana a szóbeli részéről és arról, hogy mit érdemes tanulni? Előre is köszi :)

2017. márc. 7. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Most voltam a februári vizsgán:

A vizsgán általában párban vizsgáztok, megnevezhetsz a jelentkezéskor valakit, aki ugyanakkor vizsgázik, mint te és együtt vizsgázhattok, ha egyedül mész, akkor beosztanak valaki mellé random. Behívnak, innentől kezdve csak angolul beszélhetsz, csekkolják az adataidat, személyidet, és hangosan el kell mondanod a neved és az értesítőn szereplő számod (tehát azt vidd magaddal!, a magnósra is!). Ezután be kell mutatkozni, ha ismerősöd a párod, akkor egymást mutatjátok be. Majd egyikőtök húz egy kártyát, azon számok vannak, ami a témaköröknek felel meg. Erről kell együtt beszélgetni, kérdezni kell egymástól, szóval kommunikálni kell a témáról.Ha nem megy a beszélgetés, akkor a vizsgáztató fog kérdezgetni. Ezután a vizsgáztató ad nektek képeket, ezek nekünk egy laptopon voltak, pl. környezetvédelem és 4kép volt. Ezekről kell beszélni, de nem is igazából képleírást kell adni, hanem inkább a Topicról kell beszélned. Itt nem beszélhettek egymáshoz, monológszerűen kell előadni a tételt. Mi a környezetvédelmet kaptuk, és mivel előttem már elmondták a képpel kapcsolatos dolgokat, mondtam, hogy mivel a képen szereplő dolgok már elhnagzottak, néhány egyéb információt szeretnék elmondani a témáról, és így beszéltem az erdőirtásról meg az újrahasznosításról, a végén megkérdezte a vizsgáztató, hogy mit teszek én személy szerint a környezetvédelemért, erre válaszoltam. És ennyi. A vizsgát felveszik diktafonra, mert kiküldik külföldre, és ott értékelik. Ha pedig valaki nem jön el a vizsgára, akkor simán vizsgázhattok hárman is, szóval ettől se lepődj meg, nekünk is így volt. Sok sikert hozzá! Ja, én az ECL saját könyveiből készültem, 3darab van, ezekben mintafeladatok is vannak, lehetséges kérdések, szószedet stb, plusz még az 1000kérdés 1000választ is néztem hozzá.

2017. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!