Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga nyelvismeret...

Nyelvvizsga nyelvismeret feladatának megoldási stratégiája? (szavak beillesztése)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyelvvizsgára készülök, de ez a feladattípus mindig kifog rajtam. A szavakat értem, amiket be kell illeszteni, a szöveget is megértem, mégsem tudok mit kezdeni az üres helyekkel. Valahogy elúszik előttem az egész feladat. Ez azt jelenti hogy valamikor nagyon jól sikerül megoldanom a feladatot (80%), valamikor pedig alig érem el a 40%-ot.


Tudnátok valami tippet adni, hogy mire figyeljek a szövegben? Van valami stratégiája a megoldásnak, valamilyen menete, amit érdemes figyelemben tartani?



2017. márc. 9. 00:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ez kimaradt: angol B2-es szintről van szól.
2017. márc. 9. 00:04
 2/6 anonim ***** válasza:

"A szavakat értem, amiket be kell illeszteni, a szöveget is megértem, mégsem tudok mit kezdeni az üres helyekkel."

Én meg ezt nem értem. Ha van egy lyuk a Trumpot és az elnöknek szavak között, és választhatóak a megválasztották, bekenték, megfőzték és kifaragták szavak között, akkor vajon...

2017. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kar h nem megfoztek :D

bar azt obamaval kellett volna mert a barack fove jo

2017. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (A másodikat azért, mert nagyot nevettem)


Ezt nehéz megmagyaràzni, de nekem ez a feladattípus a legnehezebb. Nyár elején tervezek nyelvvizsgàzni, bőven van még időm. A többi feladat megy, de ezzel nagyon meggyűlik a bajom.

Valahogy a sok különböző szófajokba belekeveredek, van olyan is, hogy a jó válaszaimat leradírozom. mindenesetre nagyon sokat tervezem még ezt gyakorolni.

A szóbelim már megvan, szóval a tudásom elméletileg megvan hozzá. (És írásban is erős vagyok)

2017. márc. 9. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:

"nagyon sokat tervezem még ezt gyakorolni"

Helyes. :)

2017. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szavak már ragozva vannak? Mert ha igen akk az sokat tud segíteni... Pl.: ha ott van h He had ....... something. akkor tudod, hogy egy olyan ige kell ami a harmadik alakban van. Ugyanez a gerund és infinitive alakkal valamint a többes/egyesszámmal. A lehetséges válaszokat helyettesítsd be és amelyik a legjobban hangzik azt írd be. Ha valami így se megy hagyd ki és a végén a megmaradókból tippelj vmit :) BME-re akarsz menni egyébként?
2017. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!