Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sokat fejlődhet az angolom ha...

Sokat fejlődhet az angolom ha IELTS nyelvvizsgai feladatokat csinálok?

Figyelt kérdés

Tudtommal egy igen nehéz és színvonalas nyelvvizsga az IELTS, ezért is gondoltam ha megveszem a könyveket vagy interneten találok példafeladatokat erről a vizsgáról akkor sokat fejlődhet vele az angol nyelvtudásom? Vizsgázni nem akarok belőle, nincs rá szükségem csak gondoltam olyan szintűek a feladatok hogy azzal sokat lehet fejlődni.


Vélemények? Esetleg tippek/tanácsok más gyakorláshoz ami fejlesztene? (filmeket már nézek angolul évek óta!)


2017. márc. 11. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Hát mi fejlődik? Nekem határozott véleményem van a magas szintű nyelvvizsgákról, szerintem ezek bújtatott intelligenciatesztek. De lehet, hogy a nyelvtudás mérésére más mód még ennyire sem jó.

Például a kígyómarásról szóló cikk olvasása után a megállapítást kéne párosítani azzal betűvel, amelyik részben volt erről szó.

Namost a megállapítás az, hogy

Do not try to catch the snake

A válasz egyébként a következő fejezet:

Never wash the venom off the skin as this will help in later identification

never cut or squeeze the bitten area

never try to suck the venom out of the wound

Na, miért? :D Ehhez véletlenül tartozik magyarázat is, én csak azért tudom. :D

2017. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

A nyelv szerintem akkor fejlődik igazán, ha az ember sokat foglalkozik vele. Ezért nyílván biztos ez is fejleszt(főleg ha az ismeretlen szavakat kiírod). Nekem van IELTS nyelvvizsgám, szóval én is oldogattam feladatokat gyakorlás képpen előtte, azonban legfőképpen nem amiatt fejlődött a nyelvvtudásom. Én pl. rengeteg filmet/sorozatot nézek angolul(nem magyar felirattal, max angollal) és angolul is olvasok regényeket ill. híreket(independent, bbc, guardian...)

Szóval szerintem te is csinálj valami olyat ami felkelti az érdeklődésed, mert úgy sokkal könnyebb tanulni, ha azt élvezi is az ember:)

2017. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!