Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvből tanúljak?

Milyen könyvből tanúljak?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, egészségügyben dolgozok heti 48 órát! Néhány hete elgondolkoztam azon, hogy nyelvet szeretnék tanulni. A német mellett döntöttem, de segítség kellene, hogy milyen könyvből kezdjek el tanúlni. Az ár mindegy, de jó lenne egy normális könyv. Ami érthetően leírja a dolgokat!

2017. márc. 19. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a német nagyon nehéz nyelv. A nyelvtanáról nem is beszélve... Azt sajnos nem fogod tudni magadtól megtanulni. Keress fel tanárt , mert amúgy nagyon jól döntöttél :)
2017. márc. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én is tanulom.Nekem eddig a szótárból való kiírás vált be.A szavak az elsők.Mellette youtubeon nézek német videósokat.Sokat nem értek belőle,de maga a kiejtés és a gyorsaság átjön.A nyelvtan szerintem kevésbé fontos az elején,hiszen szavakból is meg lehet értetni magad (magyarban is ragozás nélkül),persze mikor beszélgetsz valakivel biztos kellemetlen,de akkor már hamar megtanulja az ember ha nem akar szégyenkezni!Én így gondolom.
2017. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Azt még hozzá teszem,hogy szerintem neten mindent meg lehet találni,később beszélgetni is lehet németekkel online.A nyelvtanár és a különböző könyvek mind pénzkidobás.Időt és energiát kell beletenni ez a fontos.A legjobb persze az lenne szerintem ha némettel lennél egy háztartásban aki nem beszél magyarul.Akkor hamar meg lehetne tanulni,főleg egy-két korsó sör társaságában. :D
2017. márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok!


Azt elfelejtettem oda írni, h egészségügybe dolgozom heti 48 órát, így nem sok időm van...De megakarom tanulni...

2017. márc. 19. 21:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A német nyelvű könyvek olvasása és szövegek hallgatása nagyon-nagyon sokat segítenek!

Én így kezdtem el egyedül tanulni. Energia- és időigényes, de maradandóbb tudást is ad.

2017. márc. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha nem tanultad még a nyelvet egyedül nem ajánlom elkezdeni. Túl nehéz ahhoz a nyelv, hogy egyedül tanulj meg belőle. Legalább het 1x érdemes lenne tanárt keresned, sokan vállalnak már skype oktatást is vagy az ismerőseid között kérdezősködj nincs-e olyan, aki eltudja mondani az alapokat. Újrakezdőként sok könyvet megnéztem már, de egyik se elég jó egy teljesen kezdőnek, mert egyik se magyaráza el rendesen a dolgokat. Vagy semennyire nem magyaráza el a dolgokat vagy túl magyaráza, amiből semmit nem értesz meg. Minimum tényleg egy ismerőssel beszélj, aki segít neked a kiejtésekben és ezekben, ha tanárhoz nem is tudsz elmenni. PONS Kezdőknek meg szerintem jó lenne neked (kell írj privátba és elküldöm), igaz nem a legjobb, de nem a full száraz tananyag azt pedig elvégezve legalább elérsz egy nagyon alapszintet, amire tudsz már építeni.
2017. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ajánlom a Start! vagy a Kontakt című könyvet.
2017. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2017. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!