Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek mennyi idő volt elfogad...

Nektek mennyi idő volt elfogadható beszélő szintű németet elsajátítani?

Figyelt kérdés
Aki válaszol kérem írja le,hogy milyen szinten tart jelenleg.

2017. márc. 19. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent számodra az "elfogadható beszélő szintű német"?

Miután ezt meghatároztad, könnyen tudok válaszolni, és gondolom, mások is.

2017. márc. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a szint,amin el tudsz beszélgetni német emberekkel ismerkedés szintjén,általános témákról.Elfogadható alatt pedig azt értem,hogy nem tökéletes a nyelvtan/kiejtés mégis túllépte azt a szintet,hogy kellemetlen a beszélgetés a nyelvtan miatt például.

Olyanok írjanak,akik beszélik a nyelvet,köszönöm!

2017. márc. 20. 12:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon különbözö. Attol függ, hogy kinek milyen a motivacioja, milyen okos, milyen a nyelverzeke. Meg, hogy hol tanul. Nemet nyelvü orszagban gyorsabban megy.Ha rendszeresen jarsz nemet tanfolyamra,hetent ketszer, es olvasol mellette nemetül, meg youtubevideokat nezel nemetül, akkor ugy saccolom, 2ev. De akkor meg rengeteget nem ertesz meg, ha pl.Nemetorszagban vagy.
2017. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Németben hamar ragadnak a szavak.Nagyon sokat számít,hogy élményekhez,érzelmekhez,az élethez,személyekhez,helyzetekhez stb. lehet kötni.Így nehéz,hogy nem érnek olyan intenzív ingerek.A motiváltság az megvan. :D Nincs értelme itthon maradni.


2 évnél talán hamarabb meglesz azért,sokat így is megértek már,a beszélés nehezebb.

Köszi.

2017. márc. 21. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Igy van. Nemet nyelvü orszagban gyorsabban megy, ill. joforman csak igy megy, tisztelet a kivetelnek. Ateltem egy esetet: Nemet nyelvü tarsasagban volt egy magyar lany, aki nemetböl erettsegizett par eve. Semmit, de tenyleg semmit nem ertett a tarsalgasbol, hozzaszolni meg egyaltalan nem tudott.
2017. márc. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kiköltöztem Svájcba, és a párom mindennel engem bízott meg (ügyintézés, városháza, RAV, a leveleink megválaszolása - ő angolul tud) :)

Először totál beszarás, "meine Güte, mit fogok én mondani", aztán belejöttem.


A züriidütschöt még tanulom, de hoch-ul bárkivel elbeszélgetek. :)

2017. márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!