Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyire fognak...

Szerintetek mennyire fognak hülyének nézni a lakótársak ha tanulás közben hangosan beszélek vagy olvasok?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgára készülök és néha gyakorolnom kéne hangosan az olvasást/kiejtést, de félek, hogy azt hiszik magamban beszélek vagy ilyesmi.

2017. márc. 22. 01:49
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem nem Te vagy az egyetlen. Csináld nyugodtan, ha kérdőrevonják max megmondod az igazat, hogy készültél az angol nyelvvizsgára,:D
2017. márc. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, viszont baromira idegesítő tud lenni ezért illik előre megkérdezni, hogy zavarná-e őket (valószínűleg nem, vagy kibírják) ha mégis akkor pedig vonulj félre.
2017. márc. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérdezz rá hogy nem zavarná őket. Így tudják hogy mit csinálsz ergó nem néznek hülyének.
2017. márc. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért néznének hülyének? Ők sem csendben tanulnak nyelvet, az tuti. Viszont valóban nagyon idegesítő, ha ők is éppen tanulnának, miközben te a segédigéket tolod a fülükbe.
2017. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Befelé is ki lehet mondani, de ha ez nem elég, nyugodtan, bátran, hangosan!!!

Pont ez az a kérdés, amiben nem tudom meggyőzni a tanítványaimat, pedig igen fontos, hogy HALLD a saját hangodat idegen nyelven.

Én a suliban kikérezkedtem tanulóidőben walkman-nel a folyosóra, mindenki kiröhögött, aztán pár hónap után már a teremben volt nyugisabb, mert annyian voltak a folyosón... ;)

Nagyon fontos a kiejtés, még anyám is kikérdezte néha: "De nem ez van ide írva!!!" - persze, de mikor meghallgatta a kazettát, rájött, hogy mást mondunk, mást írunk idegen nyelven. Magyarul ez egyszerű, de tényleg, mert a magyar kiejtéskövető helyesírást használ, mint a szláv nyelvek, pl. a cseh vagy az orosz. Tudom, hogy most megnevettek, de gondoljatok Husz Jánosra, neki köszönhetjük többek között, hogy ilyen szuper helyesírásunk VOLNA, ha használnánk...


NEM fognak hülyének nézni, ha mégis, írj nekem, s egy idióta nyelvtanár tényleg szívesen odamegy, hogy megmagyarázza a gúnyolódóknak, miért is jó, amit csinálsz...

2017. ápr. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!